25/08/2015 08:56:00

6. kolejka Ekstraklasy

6. kolejka EkstraklasyKolejka niespodzianek. Piast Gliwice odniósł piąte zwycięstwo w lidze i zwiększył przewagę w tabeli do czterech punktów nad kolejną drużyną - Cracovią. Tym razem gliwiczanie pokonali na wyjeździe Lecha Poznań. U siebie przegrała także Legia Warszawa.
Lider Ekstraklasy - Piast Gliwice - wyrasta na rewelację rundy jesiennej. Gliwiczanie sprawili sporą niespodziankę pokonując w Poznaniu mistrza Polski 1:0. Ojcem zwycięstwa stał się zarówno strzelec gola - Czech Kamil Vacek, jak i bramkarz Jakub Szmatuła, który nie dał się pokonać poznańskim napastnikom. W ten sposób, po niespodziewanej porażce Legii, Piast zwiększył przewagę punktową w tabeli.

a
Kamil Vacek z Piasta Gliwice (fot. archiwum MojaWyspa)

O przegranej Legii z Koroną Kielce zadecydował strzał Michała Przybyły w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Wcześniej, swój dorobek lidera tabeli strzelców Ekstraklasy poprawił Nemanja Nikolić, strzelając bramkę z rzutu karnego.
Bilans bramkowy poprawił Ruch Chorzów wygrywając wysoko z Termalicą.

Przełomowym momentem dla losów meczu okazało się wejście na boisko Rosjanina - Rolanda Gigołajewa, który w ciągu zaledwie czterech minut gry zdążył strzelić ważnego gola na 3:1 i dostać czerwoną kartkę. Wynik na 4:1 ustalił również rezerwowy - Artur Lenartowski, po minucie pobytu na boisku.

W Szczecinie odnotowaliśmy kolejny bramkowy remis 1:1, w meczu Pogoni z Wisłą. Bramki padały z rzutów karnych. Wisła Kraków w tym sezonie remisuje seryjnie.
Zdekompletowany na początku spotkania czerwoną kartką dla bramkarza Górnik Łęczna uległ w Gdańsku Lechii 1:3, choć w ostatnich minutach miał nawet szansę na wyrównanie stanu meczu na 2:2. Zamiast tego jednak Lechia dołożyła na koniec bramkę z rzutu karnego. Tym samym gdańscy kibice świętowali pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Śląsk Wrocław bez litości obijał poprzeczkę bramki Podbeskidzia, a jakby tego było mało, Flavio Paixao nie wykorzystał rzutu karnego (obronił litewski bramkarz górali - Emilijus Zubas). Karnego wykorzystało za to Podbeskidzie i wywiozło z Wrocławia jeden punkt.

Szybki i emocjonujący mecz rozegrała Cracovia z Jagiellonią, trzecia i czwarta drużyna w lidze. Remis pozwolił Cracovii awansować na drugie miejsce w tabeli.
Zremisowali swój mecz u siebie także zabrzanie, goniąc rezultat ze stanu 0:2 na 2:2 z Zagłębiem Lubin.

Ruch Chorzów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 4:1
Eduards Visnakovs 14, Patryk Lipski 53, Roland Gigołajew 86, Artur Lenartowski 90+3 - Wojciech Kędziora 32

2. Martin Nespor (Piast), Michał Przybyła (Korona) - 4 gole
3. Robert Pich, Flavio Paixao (obaj Śląsk), Eduards Visnakovs (Ruch), Lukas Haraslin (Lechia), Maciej Gajos (Jagiellonia) - 3 gole

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów

Poniżej krótka galeria zdjęciowa z meczu Cracovii z Jagiellonią (dla MojejWyspy fotografowała Kamila Poloczek):