21/08/2015 07:12:00

Sukcesy Lecha i Legii w Lidze Europy!

Sukcesy Lecha i Legii w Lidze Europy!20 sierpnia 2015 Lech Poznań i Legia Warszawa wygrały swoje mecze w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Oba zespoły są o krok od awansu do fazy grupowej. Rewanże już za tydzień.
Mecz Lecha Poznań z Videotonem Szekesfehervar rozpoczął się od szybkich akcji z obu stron. Już w czwartej minucie Jasmin Burić po rzucie rożnym w ostatniej chwili uratował nasz zespół przed utratą gola po zamieszaniu w polu karnym. A za chwilę bramkarz Lecha musiał daleko wybiec, by nie dopuścić węgierskiego napastnika do sytuacji sam na sam.

W 11. minucie Barry Douglas dośrodkował ostro z lewej strony na dziesiąty metr, a Karol Linetty maksymalnie wyciągniętą nogą strzelił celnie w długi róg bramki Videotonu. Bardzo widowiskowy gol dodał skrzydeł gospodarzom i kibicom na trybunach. Jednak nie przełożyło się to na dalszy efekt bramkowy.
W 27 minucie z rzutu wolnego groźnie strzelił Gyurcso i bramkarz Lecha z trudem odbił piłkę na rzut rożny.
W 33. minucie Kasper Hamalainen udanie wypuścił Szymona Pawłowskiego w pole karne, a ten będąc już tylko przed bramkarzem fatalnie skiksował. Zaraz potem groźnie na bramkę Buricia strzelał z daleka Simon.

Po przerwie na czystą pozycję strzelecką wyszedł Soumah i znowu świetnie interweniował  Burić. Ale wkrótce potem to Lech zdobył drugą bramkę. W 57 minucie Gergo Lovrencsis dośrodkował z prawej strony wysoko na głowę Danisa Thomalli. Strzał z kilku metrów trafił w słupek i wychodząca już w pole piłka uderzyła w interweniującego bramkarza Videotonu, a następnie wpadła do siatki. Stąd też bramkę należy zaliczyć jako samobójczą strzeloną przez Branisława Danilovića.
W drugiej połowie rozkręcił się na dobre Szymon Pawłowski. Najpierw dryblował zbyt długo w polu karnym, ale w 68 minucie dośrodkował miękko z lewej strony na piąty metr, a Łukasz Trałka głową zdobył trzeciego gola dla mistrzów Polski.
Dziesięć minut później centymetry tylko dzieliły Pawłowskiego od strzelenia pięknego gola w okienko węgierskiej bramki. Później Łukasz Trałka z najbliższej odległości trafił wprost w Danilovicia. Na tym zakończył się ten bardzo udany dla mistrza Polski mecz. Wynik 3:0 pozwala ze spokojem oczekiwać rewanżu, który odbędzie się na Węgrzech 27 sierpnia.

a
Trener Maciej Skorża - ważne zwycięstwo, posada uratowana! (fot. archiwum MojaWyspa)

a
Kapitan Lecha Poznań, Łukasz Trałka - strzelec gola niemal rozstrzygającego sprawę awansu do fazy grupowej Ligi Europy (fot. archiwum MojaWyspa)

Protokół meczowy:

20 sierpnia 2015 Poznań
Mecz IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy sezonu 2015/2016
Lech Poznań - Videoton Szekesfehervar 3:0 (1:0)
bramki: Karol Linetty 11, Branisław Danilović 58(samob.), Łukasz Trałka 68
żółte kartki: Linetty, Burić (Lech) oraz Simon, Kovacs, Ivanovski(Videoton)
sędziował: Oliver Drachta (Austria)
widzów 15 tys.

składy:
Lech Poznań: 1.Jasmin Burić - 4.Tomasz Kędziora, 35.Marcin Kamiński, 15.Dariusz Dudka, 3.Barry Douglas - 11.Gergo Lovrencsis(22.Marcin Robak 80min., 20.Dawid Holman 89min.), 6.Łukasz Trałka, 7.Karol Linetty, 8.Szymon Pawłowski - 18.Denis Thomalla, 19.Kasper Hamalainen(28.Dariusz Formella 83min.)
trener: Maciej Skorża
Videoton Szekesfehervar:
44.Branisław Danilović - 30.Roland Szolnoki, 3.Paulo Vinicius, 18.Adam Lang, 6.Andres Fejes - 7.Adam Gyurcso(15.Viktor Sejben 88min.), 17.Mate Patkai(33.Dinko Trebotić 72min.), 46.Adam Simon, 16.Felipe Oliveira - 27.Alhassane Soumah(10.Istvan Kovacs 60min.), 19.Mirko Ivanovski
trener: Tamas Peto

Sukces w wyjazdowym meczu zanotowała także Legia Warszawa. W Kijowie pokonała Zorię Ługańsk. Zwycięską bramkę zdobył Michał Kucharczyk strzelając z kilku metrów głową po rzucie rożnym egzekwowanym przez Tomasza Brzyskiego.
Mecz rewanżowy Legii odbędzie się 27 sierpnia w Warszawie.
Poniżej protokół meczowy z tego spotkania.