18/08/2015 08:06:00

5 kolejka Ekstraklasy

5 kolejka EkstraklasyPiast Gliwice nowym liderem Ekstraklasy. Mocne uderzenie Cracovii w Kielcach. Kolejna porażka Lecha Poznań. Przegrywa także Górnik Zabrze, a w Krakowie grano mecz na wodzie między Wisłą a Lechią Gdańsk.
Mecz kolejki odbył się w Gliwicach i zakończył zwycięstwem gospodarzy nad Legią 2:1, choć obie drużyny miały doskonałe szanse na zdobycie jeszcze po jednej bramce.  Dzięki zwycięstwu Piast Gliwice został nowym liderem Ekstraklasy. Za kilka dni Piast wybiera się na mecz wyjazdowy do Poznania, na kolejny mecz z cyklu znaczących(lider z mistrzem na boisku mistrza). Ewentualne zwycięstwo gości może ugruntować ich pierwszą pozycję w tabeli. Szóstą bramkę w sezonie zdobył legionista Nemanja Nikolić umacniając się na pozycji lidera tabeli strzelców. A za nim Martin Nespor z Piasta Gliwice.

Trzecią porażkę w lidze zaliczył Lech Poznań. Nie napawa to optymizmem przed nadchodzącym meczem pucharowym z Videotonem. Na szczęście Węgrzy z Szekesfehervaru także w tym sezonie nie zachwycają i raczej przeczołgują się z trudem przez mecze pucharowe. Na razie nikt jeszcze nie mówi o wyrzucaniu z pracy trenera Skorży, ale jeszcze dwie porażki z rzędu i co się odwlecze...

Cracovia złapała drugi oddech w Kielcach wygrywając wysoko mecz wyjazdowy.
Jagiellonia Białystok zagrała dobry mecz u siebie, mając od początku do końca przewagę nad Ruchem Chorzów.
Tradycyjnie przegrał Górnik Zabrze, a tym razem w roli pogromcy wystąpiła Termialica Bruk-Bet Nieciecza.
Zawód przeżyli kibice w Łęcznej, gdzie Górnik w ciągu dwóch minut strzelił dwa gole Śląskowi Wrocław, by przegrać mecz w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.
U siebie przegrało też Podbeskidzie, choć ze stanu 0:2 doprowadziło w trzy minuty do remisu. Decydujące trafienie zadała jednak Pogoń Szczecin.
Piękny mecz na wodzie, po oberwaniu chmury rozegrała Wisła Kraków z Lechią Gdańsk. Remis 3:3 nie daje żadnej z drużyn powodów do satysfakcji w tabeli ligowej.

Wyniki 5 kolejki:
Piast Gliwice - Legia Warszawa 2:1
Martin Nespor 27, Sasa Zivec 86 - Nemanja Nikolić 7
Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1
Krzysztof Janus 7, Krzysztof Piątek 45 - Marcin Robak 90+3
Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław 2:3
Przemysław Pitry 17, Grzegorz Bonin 18 - Robert Pich 22, Kamil Biliński 30, Flavio Paixao 90+4
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 3:3
Wilda Donald Guerrier 8, Maciej Jankowski 13, 55 - Daniel Łukasik 19, 84, Lukas Haraslin 49
Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 2:1
Sebastian Madera 38, Konstantin Wasiliew 54 - Mariusz Stępiński 82
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 2:3
Damian Chmiel 52, Mateusz Szczepaniak 55 - Jarosław Fojut 18, Rafał Murawski 32, Patryk Małecki 61
Korona Kielce - Cracovia Kraków 0:3
Deniss Rakels 21, Mateusz Cetnarski 45, Bartosz kapustka 50
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 3:0
Emil Drozdowicz 5, Dawid Plizga 35, 90+2

a
Słoweniec Sasa Zivec zapewnił Piastowi Gliwice zwycięstwo nad Legią Warszawa (fot. MojaWyspa)

a
Martin Nespor (z lewej) - napastnik Piasta Gliwice, obok niego pomocnik Marcin Pietrowski (fot. MojaWyspa)

a
Piast Gliwice górą w Ekstraklasie po 5 kolejce! (fot. MojaWyspa)

2. Martin Nespor (Piast) - 4 gole
3. Flavio Paixao (Śląsk), Maciej Gajos (Jagiellonia), Michał Przybyła (Korona), Łukasz Zwoliński (Pogoń) - 3 gole

Mecze 6 kolejki odbędą się w dniach 21-24 sierpnia: