07/08/2015 07:51:00

Legia Warszawa - FK Kukeshi 1:0

Legia Warszawa - FK Kukeshi 1:0Dwa polskie kluby mają szansę na grę w fazie grupowej Ligi Europy. Legia awansowała po pokonaniu FK Kukeshi, a Lech przegrał w Bazylei walkę o Ligę Mistrzów, ale dziś pozna rywala w grze o Ligę Europy.
Rewanżowy mecz Legii z FK Kukeshi toczył sie od początku pod dyktando gospodarzy. Goście zaprezentowali dobrą grę destrukcyjną i zaangażowanie godne dumnego, albańskiego narodu. Mieli tylko jedną, za to doskonała okazję do strzelenia bramki. W 30 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Legii, Michał Pazdan wybił głową piłkę na rzut rożny. Wykonawcą był Eric Flores. Podał na 6 metr do Birunguety, a ten piętą usiłował pokonać Kuciaka. Na szczęście się nie udało.

Poza tym na boisku grę konstruktywną, ale bez fajerwerków, prowadziła Legia. Ataki Dudy i Żyry padały łupem obrońców w polu karnym. Michał Kucharczyk jak zwykle stwarzał zagrożenie, ale miał problemy z wykończeniem akcji albo strzałem, albo podaniem.

Groźna akcja zdarzyła się dopiero w 40 minucie. Ondrej Duda z prawej strony przedryblował obrońcę, a nastepnie ostro strzelił po ziemi z kilku metrów. Bramkarz Koci wybił jednak piłkę skutecznie przed siebie.

Pierwsza połowa skończyła się na groźnej kontuzji Michala Żyry po starciu z obrońcą albańskim. Na początku drugiej legioniści rozstrzygneli losy meczu. Znowu w głównej roli wystąpił Ondrej Duda. Nie dał się upilnowac w polu karnym i spod linii końcowej płasko podał na 11 metr, do ustawionego tam Michała Kucharczyka. Nasz kadrowicz wreszcie trafił do bramki, płaskim strzałem z pierwszej piłki.

Później oglądalismy na boisku jeszcze popisy Aleksandra Prijovicia, ale głównie były to incydenty siłowe niż piłkarskie. W starciu trafił m.in.kolanem w głowę albańskiego bramkarza.

W doliczonym czasie gry Ondrej Duda świetnie wypuścił w pole karne Guilherme, ale ten zmarnował sytuację sam na sam z Kocim.

a
Legia Warszawa w IV rundzie Ligi Europy, w akcji kapitan - Jakub Rzeźniczak (fot. archiwum Paweł Śrutwa)

Protokół meczowy:
06. sierpnia 2015 Warszawa
Mecz rewanżowy III rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej sezonu 2015/2016
Legia Warszawa - FK Kukeshi 1:0 (0:0)
bramka: Kucharczyk 47
żółte kartki: Bereszyński, Furman (Legia) i Birungueta (Kukeshi)
sędziował: Tony Chapron (Francja)
składy:
Legia: 12.Duśan Kuciak - 19.Bartosz Bereszyński, 25.Jakub Rzeźniczak, 4.Igor Lewczuk, 17.Tomasz Brzyski, 37.Dominik Furman, 2.Michał Pazdan(47.Rafał Makowski 61min.), 33.Michał Żyro(6.Guilherme 45min.), 8.Ondrej Duda - 18.Michał Kucharczyk(27.Robert Bartczak 68min.), 99.Aleksandar Prijović
trener: Henning Berg
Kukeshi: 12.Ervis Koci - 5.Gentian Muca, 7.Gledi Mici, 9.Erick Flores, 13.Rahman Hallaci, 16.Edon Hasani(10.Ndriquim Halili 49min.), 18.Filipe Moreira(8.Edison Quafa 90+1min.), 23.Besar Musolli, 24.Renato Malota - 19.Jean Carioca(4.Yui Shameti 82min.), 17.Birungueta
trener: Marcelo Troisi
Pierwszy mecz: FK Kukeshi - Legia warszawa 1:2, spotkanie przerwane w 52 minucie i zweryfikowane przez UEFA jako vo 3:0 dla Legii Warszawa, nasza relacja tutaj.

Z kronikarskiej tym razem przykrości, odnotowujemy także kolejną w tym sezonie porażkę Lecha Poznań w pucharach europejskich: