28/07/2015 15:32:00

2 kolejka Ekstraklasy

2 kolejka EkstraklasyW dniach 24-27 lipca 2015 rozegrano drugą kolejkę Ekstraklasy. Swoje mecze wygrały Lech i Legia, przy czym ta ostatnia w świetnym stylu, co napawa nas pucharowym optymizmem.
Legia Warszawa już zapomniała o porażce w Lechem na początku tego sezonu. W drugim meczu ligowym pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała. O ile zwycięstwo, nawet wysokie, nie dziwi, to gol strzelony w samo okienko przez Michała Żyro może być ozdobą stadionów świata. Faza grupowa Ligi Europejskiej zbliża się do Polski i Warszawy wielkimi krokami.

Derby Krakowa pozostały nierozstrzygnięte na boisku. na trybunach zdecydowanie zwyciężyła Cracovia, bo kibice gości w ogóle nie zostali wpuszczeni.
Mistrz Polski - Lech Poznań strzelając Lechii Gdańsk gola w ostatniej minucie uratował trzy punkty. Zwycięstwo i walka do końca pozwala z pewnym optymizmem myśleć także o nadchodzącej potyczce z FC Basel.
Kielecka wieś nadal bez punktu i bramki w Ekstraklasie, ale to się zapewne zmieni, być może już w następnej kolejce. Honor Kielecczyzny ratuje jednak Korona i to w dobrym stylu, obejmując fotel wice lidera za Legią.

Cracovia Kraków - Wisła Kraków 1:1

Mariusz Cetnarski 12 - Krzysztof Mączyński 3
Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0
Bartosz Jaroch 4(samob.), Nemanja Nikolić 33, Michał Kucharczyk 41, Michał Żyro 76, Ondrej Duda 88

16.Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2m 0p 0:3br 0-0-2

Mini galeria ze spotkania Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała (fotografie: Paweł Śrutwa)

a
Robert Demjan z Podbeskidzia w jednej z nielicznych akcji zmuszających do interwencji Duśana Kuciaka

a
Gracze podbeskidzia, na zdjęciu Damian Chmiel, Adam Deja i Mateusz Możdżeń, wracają na tarczy z Warszawy

a
Dominik Furman - Legia Warszawa

a
Aleksander Prijović (nr 99) nie strzelił gola Podbeskidziu, może strzeli Albańczykom z Kukeshi?

a
76 minuta meczu, po tym strzale Michała Żyro, piłka wpadła w samo okienko bielszczan!