13/06/2015 16:35:00

Polska - Gruzja 4:0!!! relacja na żywo!

Polska - Gruzja 4:0!!! relacja na żywo!13 czerwca 2015 o godzinie 17.00 czasu angielskiego, gramy z Gruzją na Stadionie Narodowym w Warszawie! Poniżej nasza relacja minuta po minucie.

16:45 Dzień dobry! Oto nasza relacja minuta po minucie z meczu piłki nożnej w eliminacjach do ME 2016, Polska - Gruzja!
W tropikalnym upale, pod zasłoniętym dachem Stadionu Narodowego przyjdzie dzisiaj walczyć obu drużynom o kolejne punkty w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016.

Znamy już składy obu drużyn:

Polska:
22.Łukasz Fabiański - 20.Łukasz Piszczek, 4.Łukasz Szukała, 15.Michał Pazdan, 13.Maciej Rybus - 11.Kamil Grosicki, 8.Grzegorz Krychowiak, 5.Krzysztof Mączyński, 17.Sławomir Peszko - 7.Arkadiusz Milik, 9.Robert Lewandowski
Gruzja:
1.Giorgi Loria – 2.Ucha Łobzanidze, 4.Guram Kaszia, 5.Aleksandre Amisulaszwili, 22.Giorgi Nawalowski – 7.Waleri Kazaiszwili, 19.Aleksander Kobachidze, 10.Jano Ananidze, 21.Lasza Dwali, 9.Tornike Okiraszwili - 17.Mate Wacadze

Skład sędziowski:

Arbitrem głównym spotkania jest Aleksiej Kulbakow z Białorusi. Liniowi to: Aleh Maslanka i Witalij Maliucin, dodatkowi asystenci: Siergiej Czinkiewicz  i Wiktor Szymusik. Sędzią technicznym będzie Dimitrij Żuk.

Pierwszy mecz z Gruzją w tych eliminacjach wygraliśmy w listopadzie ubiegłego roku w Tbilisi 4:0, po golach Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka, Arkadiusza Milika i Sebastiana Mili.

Stadion dziś wypełniony całkowicie, mecz ogląda 55 tysięcy widzów. Dach nad płytą jednak odsunięty, temperatura w Warszawie 28 stopni Celsjusza, wilgotność powietrza 39 procent.

16:55 Drużyny już na boisku!

Teraz hymn Gruzji, stadion bije brawo, za chwilę hymn Polski

A teraz "Jeszcze Polska nie zginęła"! Sądząc po brzmieniu hymnów, będziemy szybsi dziś od Gruzinów na boisku!

Polska przed meczem z Gruzją: stoją od lewej: Krychowiak, Szukała, Milik, Piszczek, Peszko, Fabiański, poniżej: Mączyński, Pazdan, Grosicki, Rybus, Lewandowski (fot.Paweł Śrutwa)

Gruzja przed meczem z Polską: stoją od lewej: Amisulaszwili, Kaszia, Dwali, xKobakidze, Łobzanidze, Loria,
poniżej od lewej: Okiraszwili, Wacadze, Nawalowski, Kazaiszwili, Ananidze
(fot. Paweł Śrutwa)

1 minuta, zaczęli Gruzini i oddali do bramkarza, wciągają nas na swoja połowę

2 minuta, faulowany Łukasz Szukała, po rajdzie Gruzinów naszą lewą stroną

3 minuta, okupujemy prawą stronę, ale wypychają nas na naszą połowę, za chwilę wracamy i Grosicki rajduje w polu karnym, jednak podaje do nikogo, mamy aut i  łapie piłke Loria

4 minuta Ananidze fauluje Peszkę na lewej stronie, a za chwilę Grosicki płasko dośrodkowuje wzdłuż bramki Lorii, nikt nie dochodzi i Gruzini wybijają na róg

5 minuta, po rogu Krychowiak głową do Peszki, a ten do Lewego, a to wszystko w granicach piątki Gruzji, zamieszanie, obrońcy wreszcie wybijają, to była świetna okazja!

7 minuta, przestój na boisku, Kazaiszwili rajduje na naszej prawej stronie, wrzutka do Wacadze i teraz Gruzini mają rzut rożny

9 minuta, z rożnego nic nie wyszło, i teraz Rybus na lewej stronie i rzucamy piłkę na prawo, i powrót na lewo, rozgrywamy wszerz. Strata  Krychowiaka, ale Pazdan odzyskuje piłkę.

10 minuta, Pazdan zaczął akcję i Piszczek dośrodkował w pole karne z prawej strony, a tam Grosicki z woleja bez przyjęcia z 17 metrów, ale minimalnie chybił, to druga okazja taka dla nas!

12 minuta, dwie nasze wrzutki, raz z prawej, raz z lewej w pole karne, nie dochodzimy  jednak do strzału, ale znowu było groźnie i mamy inicjatywę!

14 minuta, kontra Gruzji na naszym polu karnym, ale odpowiadamy tym samym i Grosicki z 15 metra mocno strzela nad poprzeczką, mamy rożny, wykonujemy ale Gruzini przejmują piłkę i wychodzą na naszą polowe!

15 minuta, Rybus do Peszki z lewej strony i jesteśmy w polu karnym , wysoka piłka, ale Loria łapie z łatwością i zaczynaja Gruzini

16 minuta, świetna okazja Milik do Peszki w polu karnym , Loria wyciągnał sie po ziemi i odbił piłkę, walczył tam Lewandowski jeszcze, ale  straciliśmy okazję, a znowu była doskonała! Gol dla Polski wisi w powietrzu!

17 minuta, okres kilkunastu celnych podań Gruzinów po całym boisku, ale bez efektu, nasi tylko się przyglądali łapiąc oddechy

18 minuta, rajd Krychowiaka,prostopadle podał do Lewego, Lewy wpada na pole karne, mija bramkarza i strzela do pustej bramki, ale tam wślizgiem wybija Amisulaszwili! Po chwili lewy jeszcze walczy i strzela płasko ale obok lewego słupka bramki, To powinien być gol...

21 minuta, akcja Łobzanidze i Kazaiszwilego na naszej prawej stronie, odbieramy im piłkę i gramy powoli, wszerz boiska

22 minuta, kolejna fantastyczna akcja i strzał! Grosicki z prawej strony dośrodkowuje na 7 metr do Lewego, ten przyjmuje, drobi kroki i strzela, ale Loria nogą broni i piłka nad poprzeczką, kiedy Lewy wreszcie strzeli???? Mamy rożny tylko!!!

24 minuta, rożny bez historii i znowu chwila oddechu na boisku, ale gol nadal wisi nad Lorią i Lewandowskim

25 minuta, Gruzini powoli z własnej połowy, ale dochodza tylko do linii środkowej i znowu mamy piłke, wrzutka Mączyńskiego w pole karne, ale zacznie Loria.

26 minuta, teraz okres zwolnionego tempa gry, od bramkarza, do bramkarza, zaczyna Szukała i atakiem pozycyjnym  i już Rybus na lewej stronie i wrzutka, ale wybija Kaszia Guram

28 minuta atak pozycyjny Gruzji, Ananidze, Okiraszwili i do Łobzanidze i przedarli się na nasz piąty metr, ale bez strzału

29 minuta, wznawia Fabiański i mamy aut z lewej strony, ale piłka wraca do naszej obrony, aut dla Gruzji

30 minuta gramy na środku i Rybus dośrodkowuje z lewej strony, ale nie ma nikogo na polu karnym, a Loria minął się z piłką!

31 minuta znowu gramy wszerz w naszej obronie, już linia środkowa, ale powrót piłki do Pazdana, powoli zbliżamy się  do bramki Lorii

32 minuta, rajd Peszki i prostopadłe podanie do lewandowskiego w pole karne, ale za mocne to podanie i nic z tego nie wychodzi, zaczyna Loria.

33 minuta, Lewandowski zatrzymany na linii 16 metrów i akcja po stronie Gruzji, Kazaiszwili z Nawalowskim wywalczyli aut  z naszej lewej strony, Gruzini ciężko dyszą.

34 minuta, gra w chodzonego pod naszym polem karnym i Michał Pazdan wreszcie przerywa tę akcję mamy piłkę, ale już Gruzini przejęli i wolno rozgrywają w defensywie, tempo spada

36 minuta, Kazaiszwili ogrywa Szukałę, dośrodkowuje Nawalowski, ale nikt nie zamyka akcji i wyprowadzamy piłkę na naszym lewym skrzydle

37 minuta, atak pozycyjny, Krychowiak do Lewandowskiego, walka na środku boiska i Krychowiak faulowany, zaczynamy Piszczek na pole karne do lewego, ten przyjmuje, ale obrońca wybija i znowu gramy na prawym skrzydle

38 minuta, mamy róg, bije Milik, Loria łapie, bez historii...

39 minuta Lewandowski fauluje w wyskoku Amizulaszwilego i chwila przerwy na boisku

41 minuta, rajd Grosickiego, mija Nawalowskiego, ale kolejny obrońca wybija dośrodkowanie i mamy róg z prawej strony, wykonuje go Grosicki, ale kontra Gruzji już...

42 minuta, Szukała wyprowadza z obrony i podaje do Milika, a ten strzela natychmiast z daleka i Loria broni, to była kolejna dobra okazja!

42 minuta i kontra Gruzji z 23 metrów strzela Kobachidze piłka kozłuje ale Fabiański ja pewnie łapie!

44 minuta, Lewandowski usiłuje dryblować trzech Gruzinów w ich polu karnym, reszta Polaków przygląda się, Lewy w końcu traci, nie miał jednak szans ani na strzał, ani na podanie, a to wszystko było na 5-6 metrze przed Lorią.

45 minuta, po ślamazarnej akcji Gruzji przejał piłkę Mączyński i popędził w kierunku bramki Lorii, nie podał jednak dokładnie, a dodatkowo Grosicki zagubił się w dryblingu i strata piłki, połowa przedłużona o minutę kończy się i mamy 0:0 do przerwy z Gruzją

Koniec pierwszej połowy, co najmniej trzy świetne okazje z tego dwie Lewandowskiego. Wszystko to niewykorzystane. Mamy przewagę, regulujemy tempo gry, jesteśmy nieskuteczni. Gruzja nie zagroziła nam poważnie, tylko jeden celny strzał na bramkę pod koniec pierwszej połowy, z daleka i niegroźny. Pełni nadziei na bramki czekamy na drugą połowę na Stadionie Narodowym w Warszawie!