07/06/2015 08:12:00

Finał Ligi Mistrzów 2015

Finał Ligi Mistrzów 2015Barcelona zdobyła tytuł klubowego mistrza Europy po zwycięstwie 3:1  nad Juventusem Turyn w Berlinie. Barca miała przewagę, ale mecz trzymał w napięciu do ostatniej minuty.
Już pierwsza groźna akcja w wykonaniu Barcelony przyniosła bramkę. Była zaledwie 4 minuta meczu. W czasie gdy defensywa Juve pilnowała Messiego i Suareza, szybką piłkę wymienili ze sobą Neymar z Iniestą. Ten ostatni dograł natychmiast do Rakitića, który celnie strzelił do bramki Buffona.

Szansę na podwyższenie rezultatu miał w 28 minucie Neymar po łatwej stracie piłki przez Juve. Jego strzał obronił jednak Buffon.

Barcelona miała przewagę. Swoje szanse mieli Luis Suarez, który jednak chybił i Leo Messi, który w ostatniej minucie pierwszej części wykonał taniec z piłką i obrońcami na polu karnym. Bramka jednak nie padła. Juventus odpowiedział tylko jednym strzałem z daleka, w wykonaniu Marchisio, ale Ter Stegen zdołał go wyłapać.

Wyrównanie padło w 55 minucie. Lichsteiner popędził prawę stroną i podaniem obsłużył Teveza. Ten strzelił, a do odbitej przez bramkarza Barcelony piłki dopadł Alvaro Morata i mecz zaczął się od początku.

Tym razem na kilkanaście minut przebudził się Juventus. Szansę bramkową kolejny raz miał Marchisio po podaniu Lichsteinera, ale przeniósł piłkę nad bramką. Za chwilę strzelał Pogba, a Ter Stegen  obronił. Jednak przewaga Barcy znowu zrobiła swoje. W 69 minucie Messi przebiegł prawie połowę boiska i strzelił mocno. Buffon interweniował, ale po dobitce Luisa Suareza musiał wyciągać piłkę z siatki. Parę minut potem Neymar strzelił głową kolejna bramkę, ale piłka odbiła mu się jeszcze od ręki i turecki arbiter nie uznał gola.

Barcelona miała jeszcze dwie dobre okazje, ale akcjom zabrakło wykończenia. Na dwie minuty przed końcem okazję na wyrównanie zmarnowali rezerwowi Juve: Liorente i Pereyra. Strzał rozpaczy w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry oddał Marchisio. Turecki sędzia dodał dramaturgii przedłużając mecz o dziesięć minut. Mimo ataków Juve, groźnych sytuacji już nie było, a kontra Neymara z Pedro Rodriguezem zakończyła się golem Brazylijczyka pieczętującym sukces Barcelony.

Komplet wyników Ligi Mistrzów w sezonie 2014/2015 znajduje się tutaj , a wyniki Ligi Europejskiej 2014/2015 można znaleźć tutaj