21/05/2015 08:56:00

33 kolejka Ekstraklasy

Lech Poznań nadal w grze o mistrzostwo Polski. Poznaniacy rozbili Śląsk Wrocław 3:0. W Warszawie dramat Jagielloni - straciła bramkę w 99 minucie(!) z rzutu karnego. W Gliwicach  Kamil Wilczek strzelił dla Piasta 4 gole w pół godziny!

Gospodarze podejmowali systematyczne starania ofensywne. Ich zwieńczeniem był gol Michała Stempińskiego w 86 minucie, po dośrodkowaniu Bobana Jovića. Gdy wydawało się, że Wisła zainkasuje trzy punkty, przybliżające ją do czołówki ligowej, w pole karne Buchalika wpadł Rafał Murawski. Zwodem minął obrońców i bramkarza, po czym dopełnił formalności. Remis na własnym boisku z jedną ze słabszych drużyn w tabeli sprawia, że sytuacja krakowskiej Wisły nie napawa optymizmem.

a
Defensywa Wisły zaspała w ostatniej minucie meczu (fot. Jakub Zajączkowski)

a
Jean Barrientos po pięknym golu w Gdańsku, tym razem nie błysnął (fot. Jakub Zajączkowski)

W grupie spadkowej warte odnotowania są wyjątkowe wydarzenia  w Gliwicach. Miejscowy Piast pokonał GKS Bełchatów  w hokejowym stosunku 6:3. Jakby tego było mało, cztery gole w ciągu 30 minut zdobył w tym meczu Kamil Wilczek i z dorobkiem 19 bramek umocnił się na pierwszej pozycji w tabeli strzelców Ekstraklasy. Dwa ostatnie miejsca w grupie spadkowej zajmują: Zawisza Bydgoszcz i GKS Bełchatów.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 3:0