21/05/2015 08:56:00

33 kolejka Ekstraklasy

33 kolejka EkstraklasyLech Poznań nadal w grze o mistrzostwo Polski. Poznaniacy rozbili Śląsk Wrocław 3:0. W Warszawie dramat Jagielloni - straciła bramkę w 99 minucie(!) z rzutu karnego. W Gliwicach  Kamil Wilczek strzelił dla Piasta 4 gole w pół godziny!
Mecz Lecha ze Śląskiem był popisem Szymona Pawłowskiego, który w pół godziny strzelił dwa gole oraz zaliczył asystę bramkową  podając piłkę przy golu Dawida Kownackiego. Ze strony Śląska brak było atutów w ofensywie. Dobrą okazję do strzelenia bramki zmarnował jedynie w pierwszych minutach spotkania Flavio Paixao będąc  sam na sam z Jasminem Burićem.

W meczu w Zabrzu o swojej wartości kolejny raz przypomniał były gracz Śląska - Sebastian Mila. Pod okiem selekcjonera Adama Nawałki zdecydował o losach spotkania w 78. minucie po dokładnym podaniu Kevina Friesenbichlera. Końcówka meczu obfitowała w faule z obu stron, w wyniku czego czerwone kartki otrzymali Roman Gergel z Górnika i Nikola Leković z Lechii.

a
Orlando Sa - kat Jagiellonii Białystok (fot. Paweł Śrutwa)

Nie ma pomyłki w zapisie  meczu Legia - Jagiellonia. Mecz już prawie skończył się bezbramkowym remisem, jednak arbiter postanowił grać w złotego gola. Po zagraniu piłki ręką przez defensora Jagiellonii podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Orlando Sa. Wcześniej Legia wprawdzie przeważała, ale jej graczom nie udawało się pokonać będącego w dobrej dyspozycji Bartłomieja Drągowskiego.

a
Kibice Jagiellonii przeżyli horror w Warszawie (fot. Paweł Śrutwa)

a
Jagiellona mimo porażki w Warszawie nadal liczy się w grze o mistrzostwo Polski (fot.Paweł Śrutwa)

a
Gol z problematycznego karnego  w 99 minucie ratuje trzy punkty dla Legii (fot.Paweł Śrutwa)

Cenne dwa punkty straciła na własnym stadionie Wisła Kraków. Wiślacy prowadzili z Pogonią dwukrotnie i dwukrotnie pozwolili gościom ze Szczecina na doprowadzenie do remisu. W końcówce pierwszej połowy składną akcję przeprowadzili Boban Jović i Maciej Jankowski. Ten ostatni podał w tempo do Semira Stilića i tak Wisła Wyszła na prowadzenie. Po przerwie dwie dobre zmiany przeprowadził szkoleniowiec Pogoni - Czesław Michniewicz. Po akcji Michała Janoty, drugi rezerwowy - Adam Frątczak zdobył wyrównującą  bramkę.