12/12/2014 08:09:00

Legia Warszawa – Trabzonspor 2:0

Legia Warszawa – Trabzonspor 2:0Mimo braku kibiców na trybunach,  Legia Warszawa nie zwolniła tempa i pewnie pokonała turecki Trabzonspor 2:0 na własnym boisku. Tym samym zajęła pierwsze miejsce w grupie L, w fazie grupowej Ligi Europejskiej.
Mecz, przy pustych trybunach, rozpoczął się od dobrej szansy dla Legii w wykonaniu Dudy i Orlando Sa, wybronionej jednak przez  tureckiego bramkarza i obrońcę. Chwilę później doszło o kolejnego zamieszania. Po strzale Żyry w słupek, piłka wybijana przez obrońcę trafiła Oezturka w plecy, i wpadła do siatki gości.  Szczęśliwy, choć będący wynikiem dobrej akcji Legii gol, sprawił, że do końca pierwszej połowy Warszawiacy kontrolowali grę wychodząc z groźnie zapowiadającymi się kontrami. Trabzonspor natomiast usiłował krok po kroku zdobywać teren i strzelać z daleka – bezskutecznie.

Po przerwie strachu gospodarzom napędził Yatabare strzelając groźnie obok słupka, ale w odpowiedzi Orlando Sa wymanewrował obrońców w polu karnym i podwyższył rezultat na 2-0. Duński arbiter wziął się natomiast za obdzielanie żółtymi karkami drużyny gości, a przy tym nie uznał prawidłowo zdobytej bramki kontaktowej  właśnie przez Yatabare. Zawodnik ten kilka minut później znów zagroził poważnie bramce Legii – jego strzał z trudem obronił Kuciak. Turcy bardzo się starali strzelić choć jedną uznaną bramkę. Tak bardzo, że Ekici skopał Guilherme i musiał opuścić boisko przed czasem. Warszawski zespół w niezagrożony sposób dotrzymał pewne zwycięstwo do końca. Tym samym Legia zajęła pierwsze miejsce w tabeli grupy L i będzie rozstawiona podczas poniedziałkowego losowania 1/16 finału Ligi Europy.

a
Orlando Sa przypieczętował pierwsze miejsce Legii Warszawa w grupie L rozgrywek Ligi Europejskiej

Składy:
Legia: 12. Duśan Kuciak – 6.Guilheme, 15.Inaki Astiz, 4. Igor Lewczuk, 28.Łukasz Broź – 18.Michał Kucharczyk(9.Marek Saganowski 86min.), 3.Tomasz Jodłowiec, 8.Onrej Duda(31.Krystian Bielik 88min.), 21.Ivica Vrdoljak, 33.Michał Żyro (20.Jakub Kosecki 34min.) – 70.Orlano Sa
Trabzonspor: 26. Fatih Oezturk -  77.Musa Nizam, 4.Aykut Demir, 21.Essaid Belkalem, 3. Jose Bosingwa – 11.Kevin Constant, 38.Salih Dursun(66.Fatih Atik 46min.),  86.Mustafa Yatabare, 5.Mehmet Ekici, 9.Sefa Yilmaz(68.Ishak Dogan 86min.) – 7.Oscar Cardozo
W drugim meczu, Metalist Charków przegrał z Lokeren 0-1 po golu Mbaye Leye w 16 minucie.