15/10/2014 09:10:00

Po meczu Polska - Szkocja 2:2, czyli razem remisujemy

Po meczu Polska - Szkocja 2:2, czyli razem remisujemyEliminacje do Euro 2016 nabrały tempa. Nasza drużyna planowo pokonała Gibraltar, a w meczu z Niemcami sprawiła ogromną sensację. Wczorajszy mecz ze Szkocją dostarczył wielu wrażeń, ale i okazji do przemyśleń.
Mecz ze Szkocją rozpoczął się znakomicie, bo od strzelenia bramki w 12 minucie przez Krzysztofa Mączyńskiego. Wcześniej jednak nastąpił faul Greera na Lewandowskim, zupełnie zbagatelizowany przez sędziego, co wpłynęło na dalsze nasze poczynania w ofensywie. Szczęśliwe prowadzenie zdekoncentrowało nieco naszą obronę i to  Szkoci strzelili dwa gole, po naszych niewymuszonych błędach. Trener Nawałka obiecał te błędy przeanalizować i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Oby tak się stało.

a
Robert Lewandowski sponiewierany przez Szkotów pod nosem sędziego

a
Radość Szkotów po wyrównaniu na 1-1 przez Maloneya

Niespodziewanie to my musieliśmy gonić wynik. Dogoniliśmy i Arkadiusz Milik zdobył gola na podtrzymanie objawienia, jakim stał się w ostatnich meczach. A nawet  przy odrobinie szczęścia mogliśmy wyprowadzić rezultat na 3-2. Tak się jednak nie stało. Szkoci urwali nam punkt i to jest ich sukces. Sukces, bo ich dorobek w dotychczasowych meczach eliminacyjnych nie imponuje. Przegrali minimalnie w Niemczech, ale Irlandczycy w tych samych Niemczech wczoraj zremisowali, a my wiadomo - Niemców pokonaliśmy. Dla drużyny Gordona Strachana mecz z nami, to był ostatni szkocki dzwonek na rozpoczęcie zdobywania punktów na wyjazdach. Szkoda, że zdobywają je naszym kosztem.

a
Arkadiusz Milik nie zawiódł i uratował remis

Za miesiąc jedziemy do Tbilisi, gdzie miejscowi zagrają z nami mecz o wszystko. Kolejna porażka i to u siebie, zepchnie ich w pobliże Gibraltaru. Ale takie mecze lubimy i razem wygramy! Albo zremisujemy - też razem, jak mawia trener Adam Nawałka.

Protokół meczowy:
14. października 2014 Warszawa, Stadion Narodowy
eliminacje do Mistrzostw Europy Francja 2016, mecz w grupie D

Polska - Szkocja 2-2 (1-1)
gole: Mączyński 12 minuta, Milik 76 minuta - Maloney 18 minuta, Naismith 57 minuta
żółte kartki: Krychowiak, Mila - Greer
sędziował: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania)

składy:

POLSKA:

1.Wojciech Szczęsny - 20.Łukasz Piszczek, 4.Łukasz Szukała, 15.Kamil Glik, 3.Artur Jędrzejczyk - 11.Kamil Grosicki (21.Michał Żyro 89 minuta), 8.Grzegorz Krychowiak, 16.Krzysztof Mączyński, 5.Waldemar Sobota (18.Sebastian Mila 62 minuta)- 9.Robert Lewandowski(k), 7.Arkadiusz Milik

SZKOCJA:
1.David Marshall - 2.Allan Hutton, 4.Russell Martin, 5.Gordon Greer, 3.Steven Whittaker - 6.Shaun Maloney, 7.James Morrison, 8.Scott Brown(k), 11.Ikechi Anya - 9.Steven Fletcher (19.Darren Fletcher 71 minuta), 10.Steven Naismith (13.Chris Martin 71 minuta)

W naszej grupie grały też Niemcy z Irlandią osiągając wynik 1-1 (gol dla Niemiec Kroosa w 71 minucie, wyrównania Irlandii O'Shea w ostatniej minucie doliczonego czasu gry - niewiarygodne!)
Natomiast Gibraltar planowo przegrał u siebie  z Gruzją 0-3 po golach Gelaszwiliego w 9 minucie, Okiraszwiliego w 20 minucie i Kaukawy w 69 minucie.

6. 0 pkt 0-17 bramki Gibraltar

Kolejne mecze w naszej grupie odbędą się 14 listopada. Zagrają: Gruzja - Polska, Niemcy - Gibraltar i Szkocja - Irlandia.