07/08/2014 07:34:00

Legia Mistrzów!!!

Legia Mistrzów!!!Około 70 zł musiał wydać polski kibic, by obejrzeć Celtic Glasgow i Legię Warszawa w rewanżowym meczu na Murrayfield Stadium w Edynburgu. Tyle bowiem kosztował dostęp do transmisji  ze strony internetowej  Celtic TV.  Forma drużyny gospodarzy nie była jednak warta tych pieniędzy. To problem Szkotów, bo my cieszymy się z pewnego awansu Legii Warszawa do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów!

Zgodnie z przewidywaniami mecz rozpoczął się od ataków zespołu szkockiego, grającego dwójką napastników. Jednak z ich pobytu na połowie Legii i wymiany podań nie powstawało realne zagrożenie bramkowe. Pierwsze celne strzały w światło bramki oddali Legioniści, Vrdoljak i Broź. Nie sprawiły one jednak większego kłopotu Forsterowi. Defensywa Legii okazała się czujna, a w pierwszej półgodzinie gry dobre momenty miał zwłaszcza Łukasz Broź. Szkoci strzałami z dystansu niepokoili Duśana Kuciaka, ale  nie potrafili na dłużej zamknąć naszych piłkarzy na swojej połowie. W ofensywie pokazał się też niezawodny Radović niepokojąc kilku rywali samotnym rajdem. W kolejnej akcji, w 36 minucie, na czystą pozycję wyszedł Michał Żyro i pewnym strzałem pokonał bramkarza Celticu! 1-0 dla Legii na wyjeździe! A do tego brak realnego zagrożenia ze strony gospodarzy. Mecz nie mógł się ułożyć lepiej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie Szkoci kontynuowali tzw. ataki na bramkę Legii, które przynosiły zagrożenie wyłącznie im samym, choć oddali jeden bardzo groźny strzał  (z trudem obronił Kuciak). Ileż to razy  mieliśmy okazję narzekać na nieporadność naszych drużyn futbolowych… Ale nie tym razem. Tym razem wreszcie polska piłka nożna przeżywa odrodzenie! Co bardziej niecierpliwi kibice gospodarzy zaczęli już w przerwie opuszczać stadion, a przyśpieszenia nabrali po godzinie gry. Wtedy to Legia przeprowadziła dwie składne akcje i po drugiej z nich zdobyła kolejnego gola na wyjeździe.  Najpierw z dystansu kropnął Ondrej Duda, ale Forster jeszcze nie dał się pokonać. W chwilę później, w 61 minucie Legia przeprowadziła najładniejszą akcję meczu. Serię  podań Radović - Vrdoljak – Żyro – Kucharczyk wykończył pewnym strzałem ten ostatni i było już 2-0!  Ostatnie pół godziny spotkania to obraz niemocy i rozpaczy w atakach gospodarzy, którym udało się jeszcze jedynie dwa razy strzelić z dystansu na bramkę Kuciaka. Na bliskie podejście pod bramkę  nie pozwoliła defensywa Legii.

Tym sukcesem Legia Warszawa zdobyła pewny awans do ostatniej, IV rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Losowanie par odbędzie się w najbliższy piątek 8 sierpnia. Legia nie będzie rozstawiona w tej rundzie, trafi więc na rywala teoretycznie silniejszego. Na drodze do pierwszego od 18 lat awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów stanie jeszcze tylko jedna przeszkoda… Jednak nawet w wypadku porażki, ma już zapewniony bezpośredni start w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Protokół meczowy:

6 sierpnia 2014
Edynburg,  Murrayfield Stadium
Mecz rewanżowy III rundy eliminacji Ligi Mistrzów sezonu 2014/2015
Celtic FC Glasgow – Legia Warszawa  0-2 (0-1)
(w pierwszym meczu 4-1 dla Legii i jej awans do IV rundy el. LM)
Bramki  - Żyro 36 minuta, Kucharczyk 61 minuta
Żółte kartki: Van Dijk, Johansen oraz Radović
Sędziował:  Silvio Mazzoleni (Włochy)

Celtic FC Glasgow:
1. Forster  Fraser -  2. Matthews Adam, 23. Lustig Mikael (28. Griffiths Leigh 58 minuta), 5. van Dijk Virgil, 3. Izaguirre Emilio -  42. McGregor Callum, 6. Biton Nir, 21. Mulgrew Charlie, 25. Johansen Stefan  -  15. Commons Kris (20. Pukki Teemu 71 minuta), 10. Stokes Anthony (49.Forrest James 71 minuta)

Legia Warszawa:
12. Kuciak  Duśan - 28. Broź Łukasz, 15. Astiz Inaki, 25. Rzeźniczak Jakub, 17. Brzyski Tomasz - 33. Żyro Michał (19. Bereszyński Bartosz 87 minuta), 3. Jodłowiec Tomasz, 21. Vrdoljak Ivica, 18. Kucharczyk Michał (20. Kosecki Jakub 74 minuta)- 8. Duda Ondrej (23. Pinto Heilo 87 minuta) - 32. Radović Miroslav

Ruch Chorzów rzutem na taśmę w IV rundzie Ligi Europy! A Lech Poznań już za burtą...

7 sierpnia 2014 odbyły się mecze rewanżowe III rundy eliminacji Ligi Europy.
Dobra wiadomość nadeszła z Danii, gdzie Ruch Chorzów zremisował 2-2 z Esbjerg FB strzelając decydującą o awansie do IV rundy eliminacji bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.
Esbjerg FB - Ruch Chorzów 2-2 (1-1)
bramki: Casper Nielsen 30 minuta, Martin Puśić 84 minuta - Filip Starzyński 15 minuta, Łukasz Surma 90+4 minuta
Pierwszy mecz w 0-0 i awans Ruchu Chorzów dzięki bramkowemu remisowi na wyjeździe!!!
O meczu Lecha Poznań ze Stjarnanem Gardabaer piszemy najkrócej jak się da, ale to nie nasza wina:-)
Lech Poznań - Stjarnan Gardabaer 0-0
Pierwszy mecz 1-0 dla Stjarnan i awans drużyny z Islandii...