31/07/2014 08:18:00

Legia gromi Celtic!

Niemal komplet publiczności na stadionie przy ul. Łazienkowskiej obserwował bardzo dobry występ Legii w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów sezonu 2014/15. Mistrz Polski odprawił z kwitkiem Celtic Glasgow, wygrywając pewnie 4-1. Jest to imponująca zaliczka przed meczem rewanżowym.

Słabi piłkarze o słabych nerwach...

Chwilę później na boisku doszło do przepychanki podczas której goście pokazali swoją bezradną złość, chcąc zrobić krzywdę piłkarzom Legii. Ci jednak nie dali się sprowokować do rękoczynów, a po opanowaniu sytuacji przez sędziów  odpłacili się strzeleniem kolejnej bramki! Z prawej strony dośrodkował Broź, a Kosecki  strzałem w długi róg zdobył w 90 minucie czwartego gola dla Legii! Sędzia doliczył kilka minut, podczas których doszło do kolejnego spięcia w polu karnym Celticu. Okazji do zmarnowania trzeciego karnego przez Vrdoliaka już nie było. Po minucie przepychanek, w czasie których  bramkarz Forster zamierzał się na Saganowskiego, mecz został zakończony.

a
na zdjęciu: Michał Żyro strzela głową i piłka za chwilę wpadnie do bramki Forstera trzeci raz!

Zaliczka 4-1 stawia Legię w komfortowej sytuacji. Mecz rewanżowy odbędzie się 6 sierpnia w Edynburgu, a nie na rodzimym Celtic Park w Glasgow. Roztrwonienie tak dużej przewagi bramkowej uważamy za nieprawdopodobne. Vrdoliakowi jesteśmy gotowi nawet wybaczyć dwa zmarnowane rzuty karne. Z formy Legii wnioskujemy, że nie będą one miały znaczenia w ostatecznym bilansie dwumeczu z Celticem. Kto jednak będzie strzelał rzut karny, gdy stawką celnego strzału będzie  w kolejnej rundzie historyczny awans Legii do fazy grupowej Ligi Mistrzów?

Protokół meczowy:

30 lipca 2014, Warszawa
III runda  eliminacji Ligi Mistrzów sezonu 2014/2015
Legia Warszawa - Celtic FC Glasgow 4-1 (2-1)
bramki: Radović 10 minuta, 36 minuta, Żyro 84 minuta, Kosecki 90 minuta - McGregor 8 minuta
żółte kartki: Astiz, Kosecki - Mulgrew, Kayal, Griffiths.
czerwona kartka: Ambrose.
sędziował: Van Boekel (Holandia)

Legia Warszawa:
12.Kuciak Duśan - 28.Broź Łukasz, 25.Rzeźniczak Jakub, 15.Astiz Inaki, 17.Brzyski Tomasz - 33.Żyro Michał (9.Saganowski Marek 87 minuta), 3.Jodłowiec Tomasz, 21.Vrdoljak Ivica, 18.Kucharczyk Michał (20.Kosecki Jakub 75 minuta) - 8.Duda Ondrej, 32.Radović Miroslav.

Celtic FC Glasgow:
1.Forster Fraser - 23.Lustig Mikael, 4.Ambrose Efe, 5.Van Dijk Virgil, 2.Matthews Adam- 21.Mulgrew Charlie, 25.Johansen Stefan - 20.Pukki Teemu(33.Kayal Beram 46 minuta), 16.Berget Jo Inge(3.Izaguirre Emilio 63 minuta), 42.McGregor Callum - 15.Commons Chris(28.Griffiths Leigh 75 minuta).