27/06/2014 11:45:00

Mundial - Historyczny awans! Algieria w 1/8 finału!

Mundial - Historyczny awans! Algieria w 1/8 finału!Dziś pierwszy od  dwóch tygodni dzień bez meczu na mundialu. Wczoraj zakończyły się mecze w fazie grupowej i wyłoniono ostatnie z szesnastu drużyn 1/8 finału. Do rozegrania zostało jeszcze tylko szesnaście spotkań.
Ronaldo nie zawodzi

Portugalia pokonała 2-1 Ghanę, a o wyniku przesądził błąd bramkarza i gol rasowego snajpera, który zawsze jest w odpowiednim miejscu na polu karnym - Cristiano Ronaldo. Mimo tego jego drużyna nie awansowała do 1/8 finału, przegrywając drugie miejsce w grupie gorszą różnicą bramek ze Stanami Zjednoczonymi.

Piłkarze USA w ulewnym deszczu przegrali z Niemcami 0-1. Porażka pozostała jednak bez konsekwencji i w 1/8 finału piłkarze Klinsmanna zagrają z Belgią.

Algieria - zasłużony awans

Pierwsze miejsce Belgów w grupie H nie jest zaskoczeniem. Kolejny raz pokonali jedną bramką swojego przeciwnika, tym razem grając w dziesiątkę przez 45 minut zwyciężyli Koreę Południową.
Emocje do ostatniej minuty trwały w meczu Rosji z Algierią. Rosjanie szybko objęli prowadzenie, ale nie bardzo wiedzieli co dalej robić na boisku. Konsekwentna gra Algierii doprowadziła do remisu 1-1 i historycznego awansu tej drużyny do 1/8 finału. Tam czekają na nią Niemcy, co przywodzi na myśl wspomnienia pierwszego meczu na mistrzostwach świata rozegranego w 1982 roku właśnie z Niemcami (RFN) i wygranego przez Algierię 2-1.