25/06/2014 11:28:00

Mundial - skrajne emocje w ostatnich minutach!

Mundial - skrajne emocje w ostatnich minutach!Znamy już połowę składu par 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Wczorajsze mecze Grecji z Wybrzeżem Kości Słoniowej i Urugwaju z Włochami obfitowały w dramatyczne momenty. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w końcowych minutach spotkań.

Szczęki III Suareza

W pokojowej atmosferze stoczony został mecz Anglii z Kostaryką, a ochotę do gry przejawiał głównie Sturridge. Remis 0-0 zapewnił Kostaryce pierwsze miejsce w grupie C. W drugim meczu Włosi przez długi czas mogli czuć się zwycięzcami mimo utrzymującego się remisu. Remis zapewniał im awans z drugiego miejsca. Dziesięć minut przed końcem, grając w dziesiątkę, stracili bramkę po rzucie rożnym i nie byli już w stanie wyrównać. Sukces Urugwaju przyćmił fakt, że gwiazdor Luis Suarez po raz trzeci w zawodowej karierze ugryzł rywala w czasie meczu. Poprzednie dwa ugryzienia zakończyły się kilkumeczowymi dyskwalifikacjami. Wczorajszego incydentu nie zauważyli sędziowie i okaże się niebawem, czy FIFA wyciągnie jakieś konsekwencje i Suarez będzie mógł zagrać w 1/8 finału w meczu z Kolumbią.

Zimna krew Greków

W grupie D Kolumbia zwyciężyła  pewnie 4-1 Japonię i jej dominacja na boisku nie podlegała dyskusji. Drugie spotkanie, Grecji z Wybrzeżem Kości Słoniowej, było jednym z najbardziej emocjonujących na tych mistrzostwach. Greków urządzało tylko zwycięstwo, piłkarzom z Afryki do awansu wystarczał remis. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował rzut karny dla Grecji. Trudno o bardziej dramatyczny moment podczas meczu bezpośrednio decydującego o awansie. Samaras jednak udźwignął ciężar odpowiedzialności i ustalił wynik na 2-1 dla Grecji. W 1/8 finału Grecja spotka się z Kostaryką.

Skład dotychczasowych par w 1/8 finału:
Brazylia - Chile
Holandia - Meksyk
Kostaryka - Grecja
Kolumbia - Urugwaj

Dziś ostateczne rozstrzygnięcia w grupach E i F

W grupie E Francja wygrała w dobrym stylu dwa mecze i raczej nie musi obawiać się w trzeciego przeciwnika - Ekwadoru. To rywale muszą grać o życie i ścigać się w korespondencyjnym pojedynku ze Szwajcarią, która będzie rozgrywać równolegle mecz z mającym nadal matematyczne szanse na awans Hondurasem.

0 pkt, 1-3 bramki, Bośnia i Hercegowina

W grupie F Argentyna po minimalnym wygraniu dwóch meczów ze spokojem podejmuje Nigerię. Remis tych drużyn zapewnia im obu awans z grupy. Jeśli jednak Nigeria chciałaby pokusić się o sensację i awansować z pierwszego miejsca, musi pokonać Argentynę. Na porażkę Nigerii liczy natomiast Iran, który ciągle zachował szanse na awans zamiast niej z drugiego miejsca w grupie. Warunkiem jest oczywiście pokonanie Bośni i Hercegowiny. W tej grupie możliwe jest także losowanie kolejności drużyn na miejscach 2 i 3 przez FIFA.
Zwycięzca grupy trafi w 1/8 finału na Szwajcarię lub Ekwador, a druga drużyna prawdopodobnie spotka się z Francją.

Relacje z wydarzeń w tych meczach zamieścimy w tym temacie.

A wersję skróconą, ograniczoną tylko do wyników meczów i układu tabel tutaj.