24/06/2014 08:53:00

Mundial - bez sensacji, pewne awanse faworytów do 1/8

Mundial - bez sensacji, pewne awanse faworytów do 1/8Zgodnie z oczekiwaniami Brazylia i Holandia awansowały z pierwszych miejsc w swoich grupach do 1/8 finału. Meczem, który trzymał w napięciu do ostatnich minut, było spotkanie Meksyku z Chorwacją.
Wczoraj obejrzeliśmy ostatnie mecze w grupach A i B

W grupie B, w meczu bez stawki Hiszpanie pokazali niezły futbol i wygrali z Australią 3-0. Tym razem zagrali bez faworyzowanego przez trenera Diego Costy w ataku i nie mieli problemów ze zdobywaniem goli. W meczu o uniknięcie konfrontacji z Brazylią, Holandia pewnie pokonała Chile 2-0. W grupie A, zgodnie z przewidywaniami Brazylia zwyciężyła wysoko Kamerun 4-1. Nie zawiódł Neymar, ale Fredowi zaliczono gola mimo pozycji spalonej. Dramatyczny przebieg miało spotkanie Meksyku z Chorwacją, zakończone ostatecznie wynikiem 3-1, po bramkach strzelanych w ostatnich dwudziestu minutach gry.

Tym samym poznaliśmy skład dwóch pierwszych par 1/8 finału:

Brazylia - Chile
Holandia - Meksyk

Dziś ostateczne rozstrzygnięcia w grupach C i D

Po dzisiejszych meczach w grupach C i D poznamy połowę składu drabinki 1/8 finału mistrzostw świata. W grupie C żadna z drużyn nie straciła jeszcze teoretycznych szans na awans. W grupie D Anglia zagra w trybie wakacyjnym z Kostaryką. Zobaczymy też kolejny mecz o wszystko, tym razem w wykonaniu Włochów i Urugwaju.

0 pkt, 2-4 bramki, Anglia

Pewna awansu z grupy C jest już Kolumbia, ale teoretycznie może stracić pierwsze miejsce na rzecz Wybrzeża Kości Słoniowej. Aby do tego jednak doszło, musiałaby przegrać z Japonią np. 0-2 przy jednoczesnym zwycięstwie piłkarzy z Afryki nad Grecją w stosunku np.3-0.

Z grupy D awansowała już Kostaryka, ale podobnie jak Kolumbia, nie może być pewna pierwszego miejsca. W przypadku porażki w ostatnim meczu z Anglią np. 0-2 i jednoczesnym zwycięstwie Włoch nad Urugwajem w takim samym stosunku, pierwsze miejsce przypadnie Italii. Szanse na pierwsze miejsce ma także, przy korzystnym zbiegu okoliczności, Urugwaj. Mecz Włochów z Urugwajem zapowiada się dramatycznie. Wyjściowy remis daje awans Włochom z drugiego miejsca w grupie. Wystarczy jednak jeden przebłysk umiejętności Luisa Suareza, aby taktyka gry na remis okazała się błędna. Urugwaj nie ma nic do stracenia i musi zdobywać bramki, a mecz z Anglią pokazał, że potrafi to robić.

Gdyby zachowana została aktualna kolejność w tabelach, to skład kolejnych dwóch par 1/8 finału byłby następujący: Kolumbia-Włochy, Kostaryka-Wybrzeże Kości Słoniowej. Czy tak będzie, przekonamy się dziś wieczorem.

Relacje z wydarzeń w tych meczach zamieścimy w tym temacie.

A wersję skróconą, ograniczoną tylko do wyników meczów i układu tabel tutaj.