06/06/2014 11:06:00

Mecz Polska – Litwa w Gdańsku. Relacja na żywo

Mecz Polska – Litwa w Gdańsku. Relacja na żywo W Gdańsku odbył się dziś mecz towarzyski reprezentacji  Polski i Litwy w piłce nożnej. Relacjonowaliśmy go na żywo - zapraszamy!

Na koniec  dziękuję użytkownikom za udział w tym wyjątkowym widowisku na PGE Arena i przepraszam za pomyłki, ale proszę mi wierzyć, połowa ludzi na stadionie nadal nie wie kto podawał piłke przy golu Milika albo w innych sytuacjach :) Taka specyfika stadionowa w relacji na żywo.

Do "zobaczenia" podczas meczu Polska - Gibraltar w eliminacjach  ME 2016.

***

Trener Nawałka powiedział, że nie układała nam się gra w pierwszej połowie choć mieliśmy jedną doskonałą sytuację Lewandowskiego, którą wybronił bramkarz litewski. tracona bramka nie może się powtórzyć w meczach eliminacyjnych. Jednak wpłyneła ona na pobudzenie zawodników do gry. Po przerwie  zagraliśmy zgodnie z oczekiwaniami trenera grając w szybkim tempie do końca i stwarzając okazje po szybkich wymianach piłek.

Trener nie będzie wystawiał medialnych cenzurek zawodnikom na konferencji, pochwalił  dwójkowe  akcje, takie jak ta po której padła bramka, pochwalił też przy tej bramce udział Lewandowskiego, który ściągnął obrońców umożliwiając oddanie strzału przez Milika.

***

Trener Litwy Igoris Pankratjevas wystąpił jako pierwszy na konferencji prasowej, ale nie było do niego pytań :) Oświadczył, że jego drużyna zagrała na swoim maksymalnym poziomie i zostawiła wszystkie siły na boisku. Co zresztą było widac. Pytań nie ma do trenera Litwy. czekamy na trenera Adama Nawałkę.

Naszym zdaniem:
Polska drużyna całkowicie panowała na boisku w drugiej połowie i wynik meczu mógł być wyższy (zmarnowana sytuacja przez Roberta Lewandowskiego). Litwini nie byli w stanie stworzyć żadnej bramkowej akcji w tej części gry i Wojciech Szczęsny  raczej nudził się w bramce. Wyglądało na to, że tym razem to rywal polskiej reprezentacji opadł z sił i  liczył minuty do końca meczu co chwila wprowadzając  nowych zawodnikow. Natomiast w pierwszej połowie, choć przeważali Polacy, to rywali stać było na jedną akcję, z której padła bramka.
Czekamy z niecierpliwością na konferencje prasową trenerów. To był ostatni sprawdzian przed meczem z Gibraltarem w eliminacjach do Euro 2016 i trener Nawalka powinien mieć po tym meczu już przegląd możliwości naszych kadrowiczów.

***

Koniec meczu!
Stadion szaleje! Wygrywamy 2-1 z Litwą po golach Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego (z karnego), dla Litwy strzelił gola  Spalvis. Szcześliwie  kończy się nasza relacja z meczu :) za chwilę konferencja prasowa trenerów po meczu.

92 minuta
, Lewandowski marnuje stuprocentową okazję na zdobycie gola! Nie trafia do pustej juz bramki z 7-8 metrów po dwóch pięknych podaniach naszych zawodników na prawej stronie, Litwini bezradnie patrzą, ale gola nie ma!

4 minuty doliczone do czasu gry, znowu gwizdy, bo Arlauskis długo zwleka ze wznowieniem gry

89 minuta,
zmiana w zespole Litwy, schodzi nr 15 Chvedukas a wchodzi nr 9 Simonas Stankevicius

87 minuta,
wolny dla Polski, z 25 metrów strzela Lewandowski wprost w ręce Arlauskisa, lekki strzał w lewą strone bramki

85 minuta,
zmiana w drużynie Litwy, schodzi nr 22 Cernych, wchodzi nr 7 Ramunas Radavicius,i od razu pierwszy raz Litwini w naszym polu karnym, ale zażegaliśmy niebezpieczeństwo i Szczęsny nie interweniuje

82 minuta,
zmiana w zespole Litwy, schodzi Lukas Spalvis, strzelec gola, nr 19, a w jego miejsce nr 11 - Ricardas Beniusis

81 minuta,
atak za atakiem na bramkę Litwy, rzut wolny z lewej strony, dośrodkowuje Żyro, strzał głową i broni łapiąc piłkę Arlauskis

79 minuta,
gooooooollGoooool, Lewandowski strzela w lewą stronę bramki, przy słupku strzał półgórny!!!! Arlauskis wyczuł intencje strzelca, ale strzał był zbyt mocny i nie sięgnał piłki!!!
Polska - Litwa 2-1

78 minuta
, karny dla Polski po faulu na Lewandowskim! Szansa na gola!!!

77 minuta, zmiana w zespole Polski. Schodzi Łukasz Piszczek nr 26, a wchodzi Michał Żyro nr 33.
A tymczasem w polu karnym Litwy przewraca się nasz zawodnik, nie ma rzutu karnego, jest doping oszałamaiający na PGE Arena. Polska, Polska!

To Kamil Grosicki podawał pilke przy naszej bramkowej akcji, a nie Maciej Rybus, to tytułem sprostowania. Meksykańska fala na trybunach, tumult nie do opisania, loża prasowa też bierze udział w fali, stąd pewne niedoskonałości transmisji danych!

72 minuta,
cztery zmiany w drużynie Polski. Schodzi z nr 31 Kamil Grosicki, a w jego miejsce z nr  17 Paweł Olkowski, schodzi z nr 31 Maciej Rybus, a w jego miejsce z nr 5 Waldemar Sobota, pozostałych dwóch zman naszemu sprawozdawcy nie udało się dostrzec :)

70 minuta,
publicznosc dopinguje głośno Jeszcze jeden, jeszcze jeden!!!! Mecz ogląda 33 tys. widzów. Znowu gwizdy bo Arlauskis przy piłce

67 minuta,
zmiana w  drużynie Litwy, schodzi  Vaitkunas z nr 2, a w jego miejsce  z nr 16 Mantas Kuklys, tymczasem przed szansą był Kamil Glik z  10 metra, ale broni Arlauskis

66 minuta,
strzał Kamila Grosickiego  z lewej strony bramki Arlauskisa, z  16 metrów po ziemi, obok lewego słupka brami, teraz Rybus poprawia z lewej strony, ale niecelnie, gwizdy publiczności gdy do piłki dochodzi Arlauskis i długo celebruje moment wznowienia gry

62 minuta,
przerwa w grze, znowu leży Arlauskis, kontuzja jest poważniejsza, lekarz pokazuje konieczność zmiany, nie było faulu ze strony polskiego zaspołu. Arlauskis  podnosi się jednak i kontynuuje grę, wznawiają  nasi rzutem z autu.

60 minuta Goooooool dla Polski!!!!
Rajd Rybusa w pole karne z  prawej strony, ściga go dwóch Litwinow, ale dośrodkowuje na 7 metr  do Arkadiusza Milika, a ten z 7 metrów strzela w lewą strone bramki Arlauskisa! Polska - Litwa 1-1!!!!

58 min,
żółta kartka dla Lukasa Spalvisa za faul na Kamilu Gliku na naszej połowie po prawej stronie pola karnego Szczęsnego

56 minuta,
róg dla Polski z lewej strony bramki Arlauskisa, dośrodkowanie i wybijają Litwini

55 minuta
, zmiana w zespole Litwy, schodzi z nr 13 Mikoliunas, zastępuje go z nr 5 Vytautas Luksa

52 minuta, kontra Litwinów i  Cernych  z prawej strony wpada w nasze pole karne, ale powstrzymany, za chwilę długie dośrodkowanie w pole karne Litwy,  dwa razy do Lewandowskiego! Za drugim razem po uderzeniu głową piła zmierza do siatki, bramkarz litewski leży na linii bramkowej, biegną masażyści, Litwini wybili piłke zmierzającą do pustej bramki i ciągle nie ma gola!

50 minuta
, rożny dla Polski, dośrodkowanie przed pole karne, wybijają Litwini,  zamieszanie po lewej stronie ich pola karnego, trzech Litwinów  wybija piłkę.

Zaczęli Polscy, po lewej stronie aktywny Wojtkowiak i mamy rzut wolny na połowie rywali. Dośrodkował  Rybus,  wybijają Litwini, ale nie na długo, ponownie Rybus, i nikt nie zamyka  akcji z prawej strony bramki Arlauskisa

Litwa wraca!! (na boisko), Polska też,  zmiana w naszej  bramce, QWojciech Szczęsny z nr  12 zastąpił Artura Boruca  z nr 1.