09/08/2012 11:49:00

Dziewiąty medal dla Polski

Dziewiąty medal dla PolskiPolskie kajakarki Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zajęły trzecie miejsce w finale K2 500 m. Polki minimalnie wyprzedziły Chinki. Złoty medal zdobyły Niemki, a srebrny Węgierki.
Polki płynęły na siódmym torze. Początek ich w wykonaniu był bardzo imponujący - po 250 metrach były trzecie ze stratą ze 0,2 sek do prowadzących Węgierek. W drugiej połowie wyścigu bardzo niewiele brakowało, by Polki straciły medalową pozycję, bo bardzo skutecznie ścigały je Chinki. Na szczęście nasze kajakarki były jeszcze skuteczniejsze odparły ich atak i zdobyły brąz.

Polki przypłynęły na metę z czasem 1:44,00, były szybsze od Chinek o 0,136 sekundy. Niemki Franziska Weber i Tina Dietze zdobyły złoty medal (czas 1:42.213), a Węgierki Katalin Kovacs i Natasa Douchev-Janics srebrny (1:43.278).

W Londynie szansę na podium mają jeszcze inni  kajakarze - mistrz świata Piotr Siemionowski i wicemistrzyni świata Marta Walczykiewicz. W eliminacjach płyną w piątek, finały w sobotę.