28/07/2012 12:16:00

Polka „ustrzeliła” srebrny medal!

Polka „ustrzeliła” srebrny medal!Pierwszy dzień olimpiady okazał się dla Polski bardzo pomyślny – dzięki Sylwii Bogackiej mamy już olimpijskie srebro, dzięki czemu w klasyfikacji medalowej zajmujemy drugie miejsce za Chinami.
Polka startująca w zawodach strzeleckich z karabinu pneumatycznego 10 mm kobiet spisała się rewelacyjnie już w eliminacjach  zajmując pierwsze miejsce, nic więc dziwnego, że nasze apetyty na złoto w finale był całkowicie uzasadnione.

W eliminacjach, w których wystartowały 53 zawodniczki, Bogacka zdobyła 399 punktów na 400 możliwych. Finał  też rozpoczęła obiecująco, bardzo długo utrzymując  pierwszą pozycję z eliminacji. Dopiero w ósmej serii wyprzedziła ją Chinka Yi. Po dziewiątej serii Polka spadła  na trzecie miejsce, ale dzięki świetnemu strzałowi wyszła na drugą pozycję wywalczając srebrny medal. Brąz trafił do innej Chinki - Dan Yu. Nie powiodło się natomiast inne Polce – Pauli Wrońskiej, która w eliminacjach zajęła dopiero 47. miejsce i odpadła.

Świeżo upieczona srebrna medalistka ma 31 lat, jest zawodniczką Gwardii Zielona Góra startowała już na igrzyskach w Atenach (17. miejsce w karabinie trzy postawy) i Pekinie (10. miejsce w karabinie trzy postawy i 8. miejsce w karabinie pneumatycznym). W 2006 roku zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata.