02/07/2012 08:55:00

Na Hiszpanów nie ma mocnych!

Na Hiszpanów nie ma mocnych!Broniący trofeum Hiszpanie pokonali 4:0 Włochów w finale Euro 2012 w Kijowie i przeszli do historii jako pierwsi, którzy sięgnęli po trzy trofea z rzędu. W 2010 roku w RPA zostali także mistrzami świata.

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Hiszpania - Włochy 4:0
Bramka: Silva 14, Alba 41, Torres 84, Mata 88
Hiszpania: Iker Casillas - Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Gerard Pique, Jordi Alba - Sergio Busquets, Xabi Alonso, Xavi - Andres Iniesta (87. Juan Mata), David Silva (59. Pedro) - Cesc Fabregas (75. Fernando Torres)
Włochy: Gianluigi Buffon - Ignazio Abate, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini (21. Federico Balzaretti) - Claudio Marchisio, Andrea Pirlo, Riccardo Montolivo (57. Thiago Motta), Daniele De Rossi - Mario Balotelli, Antonio Cassano (46. Antonio Di Natale)
Sędzia: Pedro Proenca (Portugalia).

Koniec meczu: Hiszpania wygrywa Euro 2012!!!

90+3. min. - Po zagraniu Torresa, Ramos piątą próbował pokonać Buffona. Włoch nie dał się zasoczyć

90+1. min. - Torres przegrywa indywidualny pojedynek z Balarettim

88. min. - GOOOOOL!!!! Torres wyłożył piłkę do Maty a ten dobił ją do pustej bramki

87. min. - Mata wchodzi za Iniestę

84 min. - GOOOOOL!!! Xavi podał prostopadle do Torresa a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Buffonowi

83. min. - Arbeloa na spalonym

81. min. - Pedro z daleka uderzył obok słupka

79. min. - Kontra Hiszpanów. Pedro na spalonym

77. min. - Rzut rożny dla Hiszpanów. Krótko rozegrany. Ramos próbował ograć rywala w polu karnym, ale padł na murawę. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia

75. min. - Torres zmienia Fabregasa

74. min. - Abate wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Fabregasa

69. min. - Włosi w ostatniej chwili przecinają podanie Pedro w pole karne

66. min. - Balzaretti blokuje dośrodkowanie z prawej strony

62. min. - Dramat Włochów. Motta przed chwilą wszedł na boisko a już je opuścił na noszach. Piłkarz naderwał jakiś mięsień. Prandelli dokonał już trzech zmian i Włosi grają w "10"

60. min. - Pedro za daleko wypuścił sobie piłkę i stracił ją przed polem karnym rywali

59. min. - Pedro zmienia Silvę

58. min. - Rzut wolny dla Włochów z boku pola karnego. Po dośrodkowaniu Pirlo, Casillas piąstkuje piłkę

57. min. - Motta zmienia Montolivo

55. min. - Di Natale na spalonym

54. min. - Fabregas nie przejął podania od Iniesty. Gdyby to zrobił, byłyby sam na sam z Buffonem

53. min. - Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Pirlo, piłkę wybija Pique

51. min. - Casillas fenomenalnie broni strzał Di Natale

50. min. - Bonucci ręką zatrzymał piłkę w polu karnym. Sędzia jednak nie przerwał gry

49. min. - Fabregas w polu karnym ograł dwóch obrońców. Jego strzał z ostrego kąta nogami obronił Buffon

48. min. - Fabregas zza pola karnego strzelił metr obok słupka

47. min. - Po dośrodkowaniu Abate, Di Natale głową uderzył tuż nad poprzeczką

46. min. - Drugą część meczu zaczęli Włosi. Na boisku pojawia się Di Natale. Zmienił Cassano

Przypominamy o naszym KONKURSIE - dziś losowanie jednej z nagród! :)

Koniec pierwszej połowy:

45. min. - Barzagli ukarany żółtą kartką za faul na Inieście

44. min. - Casillas broni tomowe uderzenie z dystansu Montolivo

43. min. - Fabregas traci piłkę przed polem karnym

41. min. - GOOOOOOOOL!!!!!!!! Po prostopadłym zagraniu Xaviego Alba wyszedł sam na sam z Buffonem i posłał piłkę do bramki

40. min. - Silva na linii pola karnego pogubił się w dryblingu i Balzaretti zabrał mu piłkę

38. min. - Montolivo z dystansu nad poprzeczką

37. min. - Balotelli powstrzymany przed polem karnym przez trzech rywali

35. min. - Silva na spalony

33. min. - Bonucci przecina prostopadłe podanie do Fabregasa

32. min. - Casillas broni uderzenie Cassano z dystansu

31. min. - Pirlo za mocno podaje do Abate i piłka wylatuje za boisko

29. min. - Cassano zakręcił obrońcami i uderzył na bramkę. Piłkę pewnie złapał Casillas

27. min. - Dośrodkowani na piąty metr do Balottellego, któremu piłkę z głowy "zdejmuje" Casillas

26. min. - Balzaretti wślizgiem zablokował strzał Silvy

25. min. - Pique ostro potraktował Cassano. Za ten faul został ukarany żółtą kartką

24. min. - Abate dośrodkował z prawej strony, ale w polu karnym nie było jego kolegów

21. min. - Kontuzjowany Chiellini opuszcza boisko. Wchodzi Balzaretti

20. min. - Pirlo w polu karnym zabiera piłkę Inieście

18. min. - Rzut rożny dla Włochów. Casillas piąstkuje piłkę

16. min. - Rzut wolny dla Włochów. Piłka po uderzeniu Pirlo przeleciała nad poprzeczką

14. min. - GOOOOOOOL!!!!! Akcja marzenie. Iniesta prostopadle podał do Fabregasa. Ten z linii końcowej dośrodkował i Silva głową wpakował piłkę do siatki

13. min. - Xavi prostopadle podał w pole karne, ale piłki nie przejął ani Silva ani Iniesta

12. min. - Casillas wyjściem poza pole karne uprzedza Balotellego

11. min. - Po dwójkowej akcji Fabregasa z Xavim ten drugi z 16 metrów strzelił tuż nad poprzeczką

10. min. - Pirlo blokuje na 17 metrze strzał Xaviego

7. min. - Piękna akcja Hiszpanów. Alba w biegł w pole karne i odegrał do wchodzącego Silvy. W ostatniej chwili podanie przeciął Chiellini

6. min. - Rzut wolny dla Hiszpanów z ponad 30 metrów. Ramos uderzył wysoko nad bramką

5. min. - Ramos wygrywa pierwszy pojedynek z Balotellim

4. min. - Silva przed polem karnym podawał do Iniesty. Za pleców Hiszpana wyskoczył Marchisio i przerwał akcję

2. min. - Pirlo z dystansu posłał futbolówkę daleko od bramki

1. min. - Iniesta pięta zagrał do wychodzącego na pozycję Fabregasa. Zrobił to jednak zbyt mocno i piłkę przejęli Włosi

Początek meczu: Rozpoczęli Hiszpanie

Źródło: dziennik.pl