18/06/2012 16:07:00

Przyczyny porażki biało-czerwonych

Reprezentacja Polski odpadła z Euro 2012, zajmując ostatnie miejsce w najsłabszej grupie turnieju. Oto przyczyny - wg dziennika.pl - które zadecydowały o słabych wynikach biało-czerwonych.

5. Niewłaściwa taktyka

Niektórzy zarzucają trenerowi źle dobraną taktykę, zwłaszcza na ostatni mecz z Czechami. Mecz ten musieliśmy wygrać, a drużyna została ustawiona zbyt defensywnie. Siedmiu zawodników ustawionych defensywnie przy czterech ofensywnych to źle dobrane proporcje w momencie, gdy drużyna musi atakować i strzelać bramki.

Niemniej jednak na początku tego meczu mieliśmy tak dużo sytuacji, że spokojnie mogliśmy ten mecz wygrać, nawet przy takiej taktyce.

6. Złe zmiany lub ich brak

Przykładem jest mecz z Grecją, gdzie większość obserwatorów była zgodna, że Sebastian Boenisch powinien w przerwie zostać zmieniony. Nie został. Za to zmiany dokonali Grecy, którzy na słabego Boenischa wpuścili najszybszego Salpingidisa, a ten... po kilku minutach strzelił bramkę na 1-1.

Kolejnym przykładem jest mecz z Czechami, gdzie został zmieniony ofensywnie grający Ludovic Obraniak. Po chwili trener zorientował się, że brakuje mu piłkarzy w ofensywie i ratował się kolejnymi zmianami.

Ten sam Obraniak został zmieniony w końcówce meczu z Rosją w momencie, gdy wykonywaliśmy rzut wolny na połowie przeciwnika, a właśnie Obraniak najlepiej w naszej drużynie wykonuje stałe fragmenty gry.