12/06/2012 23:00:00

Polska - Rosja 1:1

Polska - Rosja 1:1Kibice reprezentacji Polski wierzyli że kadra Franciszka Smudy nie przegra z Rosją. Tak też się stało. Rywale byli faworytem tego meczu, ale nasi piłkarze walczyli na całego i osiągnęli remis 1:1. Teraz do awansu potrzebujemy wygranej z Czechami.

Bramka: Błaszczykowski 57 - Dzagojew 37
Polska: Przemysław Tytoń - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch - Jakub Błaszczykowski, Eugen Polanski (84. Adam Matuszczyk), Rafał Murawski, Dariusz Dudka (73. Adrian Mierzejewski), Ludovic Obraniak (90+2. Paweł Brożek) - Robert Lewandowski.
Rosja: Wiaczesław Małafiejew - Aleksandr Aniukow, Aleksiej Bierezucki, Siergiej Ignaszewicz, Jurij Żyrkow - Roman Szyrokow, Igor Denisow, Konstantin Zyrianow - Alan Dzagojew, Aleksandr Kierżakow, Andriej Arszawin.
Sędzia: Wolfgang Stark (Niemcy).

Koniec meczu:

90+3. min. - Rzut wolny dla nas. Po dośrodkowaniu Mierzejewskiego Brożek nie trafia w piłkę

90+2. min. - Brożek wchodzi za Obraniaka

90+1. min. - Tracimy piłkę przed pole karnym rywali. Odzyskuje ją Wasilewski

90. min. - Kontra Polaków kończy się zbyt mocnym podaniem Piszcz do Lewandowskiego

87. min. - Bierezucki przerywa rajd Lewandowskiego

84. min. - Tytoń łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony. Zmiana, Matuszczyk wchodzi za Polanskiego

83. min. - Rzut rożny dla Rosjan. Po krótkim rozegraniu wypychamy rywali na środek boiska

80. min - Obraniak uderza wprost w ręce Małafiejewa po kontrataku

79. min. - Polanski faulem przerywa akcję Rosjan. Zmiana w składzie rywali. Izmaiłow wchodzi za Dzagojewa

77. min. - Boenisch ograł dwóch rywali i uderzył sprzed pola karnego. Piłka przeleciał nad poprzeczką

76. min. - Żółta kartka dla Dzagojewa

74. min. - Mierzejewski z dystansu obok słupka

73. min. - Zmiana w naszym składzie Mierzejewski wchodzi za Dudkę

72. min. - ytoń bez problemu łapie piłkę po strzale Arszawina

71. min. - Żirkow blokuje w polu karnym strzał Obraniaka

70. min. - Zmiana w ekipie rywali. Pawluczenko wchodzi za Kierżakowa

69. min. - Piękna akcja Polaków. Polanski z ostrego kąta tafia w nogi Małafiejewa

68. min. - Tytoń fantastycznie broni strzał w "długi" róg Dzagojewa

65. min. - Murawski nie wiedział co zrobić z piłką więc zdecydował się na strzał 40. metrów. O efekcie lepiej nie pisać

63. min. - Rzut rożny dla Rosjan. Tytoń piąstkuje

59. min. - Lewandowski i Denisow ukarani żółtymi kartkami

56. min. - Perquis przechwytuje piłkę, ale od razu traci ją Obraniak

57. min. - GOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cudowny strzał Błaszczykowskiego i jest 1:1!!!!!!!!!!!

56. min. - Strzał Błaszczykowskiego zablokowany

55. min. - Zamieszanie w naszym polu karnym. Na szczęście Arszawin źle uderza w piłkę

53. min. - Kontra Polaków, ale walczący o pozycję Lewandowski faulował rywala i sędzia przerwał grę

51. min. - Małafiejew w ostatniej chwili uprzedza swoim wyjściem na przedpole Lewandowskiego i piąstkuje piłkę

50. min. - Okazja dla Rosjan. Na szczęście ich napastnik w naszym polu karnym minął się z piłką

49. min. - Dudka przerywa groźną akcję Rosjan

47. min. - Po rucie rożnym Prequis uderza głową nad bramką

46. min. - Szybka kontra Polaków. W dobrej sytuacji znalazł się Lewandowski,ale piłka uciekła mu do boku i nasz napastnik nie oddał strzału

Koniec pierwszej połowy:

45+3.- min. - Odbieramy piłkę ale po chwili po dalekim zagraniu ląduje ona w rękach bramkarza rywali

45+1. min. - Kontra Rosjan kończy się faulem w ataku Dzagojewa

45. min. - Znów mamy stały fragment gry. Niestety po raz kolejny Obraniak źle dośrodkuje

44. min. - Obraniak fatalnie wykonał rzut wolny

43. min. - Rzut rożny dla Rosjan. Po dośrodkowaniu Arszwina sprzed pola karnego niecelnie uderzał Żyrkow

42. min. - Wasilewski ofiarnym wślizgiem przerywa akcję rywali

39. min. - Po ładnej akcji Błaszczykowski mocno uderza ale Małafiejew broni

37. min. - Gol. Niestety dla Rosjan. Rzut wolny dla Rosjan z okolicy narożnika pola karnego. Arszawin wrzucił piłkę a wbiegający Dzagojew wpakował ją głową do bramki

34. min. - Wasilewski blokuje strzał Arszawina z linii pola karnego

33. min. - Wasilewski do spółki z Piszczkiem przerywają akcję Rosjan

32. min. - Dzagojew zagrywa w nasze pole karne. Robi to jednak zbyt mocno i piłka wylatuje z boisko

29. min. - Kierżakow kończy akcję strzałem sprzed pola karne. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką

28. min. - Dzagojew mocno podał wzdłuż naszej bramki., ale nikt nie przeciął tego zagrania

27. min. - Rzut wolny dla Rosja. Świetna interwencja Tytonia. Nasz bramkarz wychodzi na przedpole i łapie piłkę

26. min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wasilewski strzela głową wprost w ręce Małafiejewa

25. min. - Arszawin przedarł się z naszej prawej strony i wrzucił piłkę na głowę Kierżakowa. Ten na szczęście fatalnie ją uderzył

23. min. - Znów gorąco w polu karnym Rosjan. Kolejna dobra akcja Polaków. Po wstrzeleni piłki przez Piszczka zbrakło kogoś kto wepchnąłby ją do bramki

21. min. - Po rzucie rożnym Wasilewski strzela głową wysoko nad bramką

20. min. - Ryzykowana interwencja Perquisa w naszym polu karnym. Na szczęście udana

18. min. - Piłka w siatce Rosjan. Niestety gola nie ma. Polanski był na spalonym. To była jednak piękna zespołowa akcja Polaków

17. min.- Dzagojew w walce o piłkę fauluje Wasilewskiego

15. min. - Przewaga Rosjan. My gram teraz nerwowo i po odbiorze od razu tracimy piłkę

13. min. - Przez moment gramy w "10". Perquis poza boiskiem. Lekarze zakładają mu opatrunek na nogę

12. min. - Kierżakow poda w polu karnym po interwencji Perquisa. Sędzia nie przerywa gry

11. min. - Lewandowski przyjął piłkę przed polem karnym i uderzył z powietrza. Futbolówka poleciała tuż nad poprzeczką

10. min. - Kierżakow na spalonym

9. min. - Po rzucie rożnym Tytoń łapie piłkę

8. min. - Perquis blokuje strzał Kierżakowa

6. min. - Rzut wolny dla Polski. Mało brakowało a byłoby 1:0 dla nas. Po dośrodkowaniu Obraniaka Boenisch w sporym zamieszaniu z trzech metrów trafił w nogi bramkarza

5. min. - Rzut rożny dla Rosjan. Krótkie rozegrani, potem wrzutka i wybijamy piłkę

4. min. - Dalekie podanie do Lewandowskiego pada łupem bramkarza

3. min. - Kolejne dośrodkowanie w naszą "16". Tym razem piłkę wybija Piszczek

2. min. - Wrzutka w pole karne Polaków. Boenisch  problemami wybija piłkę

1. min. -Tracimy piłkę na prawej stronie boiska

Początek meczu: Rozpoczęli biało-czerwoni

Źródło: Dziennik.pl