MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii

17/02/2012 10:13:00

Jak oszukują hipermarkety? Nowa metoda

Jak oszukują hipermarkety? Nowa metodaJeśli podczas zakupów częściej kupujesz na przykład kawę w opakowaniu uzupełniającym to dobrze sprawdź cenę. Bardzo często zdarza się, że bardziej opłacalne jest kupno nowej kawy w większym słoiku.
Opakowanie uzupełniające w zamyśle pomysłodawców miało umożliwić zakup mniejszej ilości produktu w atrakcyjnej cenie. Przykładem może być kawa w torebce, którą potem przesypujemy do słoika, który został nam po wcześniejszym zakupie. Podobnie rzecz wygląda chociażby z mydłem w płynie, gdzie do buteleczki możemy przelać zawartość foliowego opakowania uzupełniającego.

Wygląda jednak na to, że w brytyjskich marketach zapomniano o tym, że opakowanie uzupełniające powinno być tańsze. Organizacje konsumenckie wzięły pod lupę ceny najpopularniejszych produktów sprzedawanych w takich opakowaniach.

Na pierwszy ogień poszła kawa Nescafe – zakup ekologicznego opakowania zastępczego po przeliczeniu był całkowicie nieopłacalny. Bardziej opłacalny był zakup kolejnego słoika z kawą. Przykładowo kawa w opakowaniu zastępczym Nescafe Gold Blend kosztowała 3,6 funta za 100 gramów. Tymczasem taka sama kawa ze słoika kosztowała 2,5 funta za 100 gramów. Takie przypadki potwierdziły się w marketach sieci Asda, Waitrose czy Morrisons.

Kolejny przykład dotyczy opakowania Schwartz Coarse Ground Black Pepper. W Tesco możemy kupić opakowanie - słoiczek  33 gramy, który kosztuje 1,68 funta lub 33-gramowe opakowanie zastępcze, które kosztuje… 1,82 funta.

- Taka polityka cenowa powoduje, że wielu klientów przepłaca nawet o tym nie wiedząc. Większość z nas nie analizuje aż tak dokładnie cen i gramatury opakować po to, aby obliczyć wartość dajmy na to 100 gramów produktu. Opakowanie zastępcze miało być tańsze i ekologiczne, to główna zachęta do jego zakupu, tymczasem coraz częściej jest ono droższe – mówi Matt Clear, jeden ze współautorów badania konsumenckiego.

Małgorzata Słupska, MojaWyspa.co.uk
Więcej w tym temacie (pełna lista artykułów)

 
Linki sponsorowane
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz.

Komentarze (wszystkich 9)

Richmond

544 komentarze

14 marzec '12

Richmond napisała:

Kalkulator czesto przydaje sie na zakupach, bo czasami trudno ustalic ktore opakowanie wychodzi taniej za 1kg czy za 1l.

Ja zawsze sprawdzam cene jednostki, nie opakowania.

profil | IP logowane

ciesza

7 komentarzy

19 luty '12

ciesza napisała:

nic nie przebije promocji w tesco na mieso wieprzowe mielone, 1 opakowanie £2, dwa opakowania jedyne £6. Gdyby tylko 1 naklejka byla tak zle naklejona, mozna by bylo uznac to za przypadek, ale wszystkie opakowania na polce mialy te naklejki, a manager sklepu wogole nie rozumial o co mi chodzi przeciez to promocja jest taka

profil | IP logowane

krakn

1077 komentarzy

19 luty '12

krakn napisał:

z papierem to jest jeszcze lepszy numer, nie zawsze jest podana waga, a to jest właśnie to co kupujemy, a nie rolki, bo papier ma to do siebie ze można go bardzo luźno nawinąć i wygląda że jest go dużo. Tylko się okazuje ze połowa rolki to powietrze między warstwami.

Kiedyś kupowałem papier który jest dostarczany do hoteli, restauracji itd, kurde rolka papieru mimo że standardowej wielkości to była że nikt nie pamiętał kiedy była zakładana, a worek papieru starczał chyba na rok, teraz kupujemy sklepowy, i kurde widać ze rżnięty jest, a cena w zasadzie ta sama.
Tak że ja ponownie ręczniki papierowe i papier toaletowy zamówię sobie w firmie która zaopatruje catering.

profil | IP logowane

jolantina

9 komentarzy

19 luty '12

jolantina napisała:

To hipermarkety stosują od dawna, Polsce to już zauważyłam, że promocja w stylu kup dwa to jest świetna okazja do oszukiwania klientów, albo większe opakowania były droższe. Jak tu przyjechałam to się spodziewałam czegoś innego a tu to samo. Zawsze przeliczam na litry, kila i te inne, jednostki i nie patrzę na promocje, bo to promocja ale dla sklepu najczęściej jest

profil | IP logowane

jojomaster

29 komentarzy

18 luty '12

jojomaster napisała:

zgadzam sie z Krakiem, ZAWSZE plyn do naczyn jak kupuje to maly w suuuper promocji za 1.5 a dwa razy taki bez promocji 1.8 :) teraz wszystko juz przeliczam na jednostki (papier toaletowy tez...)

profil | IP logowane

krakn

1077 komentarzy

18 luty '12

krakn napisał:

dobrze jest przeliczyć sobie na jednostkę, czyli np ile kosztuje litr, albo kilogram, a nie patrzeć ile kosztuje paczka.
Bo często można się zdziwić, np 6ciopak czegoś tam niby jest tańszy niż jednostka, tyle że w 6 paku jest 0.8 kg, a w jednostce jest 1KG

No cóż handel to sztuka mamienia :)

profil | IP logowane

andyopole

264 komentarze

18 luty '12

andyopole napisał:

U mnie podobnie oszukuja w WINCO, taka siec hipermarketow zblizona do Tesco z tym ze asortyment slabszy. Wieksze opakowanie kawy Nescafe ma wyzsza cene za uncje (durne amerykanskie jednostki miary) niz mniejsze. Logicznie rzecz biorac wieksze opakowanie powinno zawierac tanszy towar.

profil | IP logowane

no_wayy

37 komentarzy

18 luty '12

no_wayy napisał:

Podobnie w TESCO jest z herbatnikami. Pojedyncze opakowanie po 1Ł, podwójne 2.2 :)

profil | IP logowane

misiamisia1

4 komentarze

17 luty '12

misiamisia1 napisała:

a najlepsze pomocjie ma TESCO ostatnio widziałam pieluszki huggies jedna paczka za 8 funiów a 2 za 19 funiów.Ino brać w promocji.

profil | IP logowane

Reklama

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Tylko £16.70 za paczkę UK-Polska

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

Ogłoszenia

Reklama


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska