24/03/2011 09:18:00

Sport: Polacy zdobyli Anglię

Sport: Polacy zdobyli Anglię Gratulując Polakom zwycięstw podczas Mistrzostw Anglii w Karate, guru tego sportu  Masao Kawasoe powiedział: My ludzie ze Wschodu mamy w sobie niespotykanego ducha walki.

Wielkim sukcesem zakończył się pierwszy w historii start zawodników z Traditional Karate Academy Boston w Mistrzostwach Anglii, które odbyły się w 19 marca w Blackpool. W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubów karate zrzeszonych w United Kingdom Traditional Karate Federation. Gościem honorowym zawodów był Masao Kawasoe 8 dan - legenda światowego karate, który gratulując trenerowi TKAB Zbigniewowi Godziszowi wyników osiągniętych przez jego zawodników powiedział: - My ludzie ze Wschodu mamy w sobie niespotykanego ducha walki.

Nasi zawodnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, co miało przełożenie na uzyskane wyniki, wywalczyli oni bowiem 7 medali: 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.
Mistrzami Anglii zostali w kumite indywidualnym seniorów Bartosz Skwarski oraz w kumite indywidualnym w kategorii do 5 kyu Andrej Skarżyńskij. Srebro wywalczyła nasza drużyna w kata drużynowym seniorów w składzie: Robert Malec, Bartosz Skwarski, Sebastian Batorski. Srebro również zdobył Andrej Snevlis w kata indywidualnym w kategorii do 5 kyu. Brąz przypadł naszej drużynie kumite seniorów w składzie: Robert Malec, Bartosz Skwarski, Sebastian Batorski. Pozostałe dwa brązowe medale zdobyli: Andrej Skarżyński w kata indywidualnym kategoria do 5 kyu i Andrej Snevlis w kumite indywidualnym kategoria do 5 kyu.  Te sukcesy nasi zawodnicy zawdzięczają ciężkiej pracy i treningom u najlepszych.

asd

Niebawem w Wielkiej Brytanii gościł będzie Włodzimierz Kwieciński 7 dan,Wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego, Wiceprezydent Europejskiej Federacji Karate Tradycyjnego, który jest jednocześnie trenerem i selekcjonerem kadry narodowej Polski Przybywa on na zaproszenie prezesa Traditional Karate Academy Boston Zbigniewa Godzisza i poprowadzi dwudniowe seminarium szkoleniowe dla wszystkich oprawiających tę sztukę walki na Wyspach. Zainteresowanych zapraszamy w dniach 14-15 maja 2011 roku do Bostonu. Będzie tam można zobaczyć również w akcji aktualnych mistrzów Anglii, a jednocześnie przedstawicieli naszego klubu. Szczegóły na www.karateboston.co.uk