29/10/2009 07:39:14

Nasi na Wyspach: Raz dobrze, raz źle

Nasi na Wyspach: Raz dobrze, raz źleZadowolony z siebie może być Łukasz Fabiański. Arsenal, którego bramki bronił, wygrał swój mecz w Pucharze Ligi. We wręcz przeciwnym nastroju jest inny nasz bramkarz grający na Wyspach - Łukasz Załuska. Wpuścił gola, a jego Celtic Glasgow przegrał spotkanie.

Łukasz Fabiański wrócił do gry po kontuzji i pomógł Arsenalowi Londyn pokonać Liverpool 2:1 w meczu 1/8 finału Pucharu Ligi. Tradycyjnie trener "Kanonierów" Arsene Wenger dał szansę młodszym piłkarzom, którzy poradzili sobie znakomicie.

Dla Wengera był to jubileuszowy mecz - zasiadł na ławce Arsenalu po raz 750. Już w 19. minucie zaledwie 19-letni Fran Merida odpłacił mu za zaufanie zdobywając pierwszą bramkę. Sześć minut później "The Reds" odpowiedzieli pięknym trafieniem Emiliano Insuy, przy którym Fabiański nie miał wiele do powiedzenia. W drugiej połowie zwycięskiego gola zdobył Nicklas Bendtner.

Szkoleniowiec Liverpoolu Rafael Benitez również zdecydował się wystawić w środę utalentowaną młodzież. Drużyna nie zdołała jednak odnieść pierwszego od dziewięciu lat wyjazdowego zwycięstwa nad Arsenalem.

Z kolei Celtic Glasgow przegrał z Hearts 0:1 w ćwierćfinałowym meczu szkockiego Pucharu Ligi. Piłkarze z Glasgow odpadli z rywalizacji.

W bramce Celtiku stanął Łukasz Załuska, który zastępował kontuzjowanego Artura Boruca. Polaka pokonał tylko z rzutu karnego Michael Stewart. Eksperci BBC ocenili jednak, że było to uderzenie do obrony - Stewart strzelił słabo, w środek bramki. Załuska nie zdołał jednak zatrzymać piłki.