05/07/2009 20:58:07

Roger Federer królem Wimbledonu!

To był fantastyczny mecz! Po czterech setach był remis 2:2. O zwycięstwie zdecydowała mordercza piąta partia. Po 30 gemach wygrał ją Roger Federer.

W ten sposób Szwajcar pokonał Andy Roddicka i wygrał Wimbledon. To jego 15. tytuł wielkoszlemowy. Dzięki temu zdetronizował poprzedniego rekordzistę Pete'a Samprasa, który w Wielkim Szlemie triumfował 14 razy.

Mecz był wielkim widowiskiem. Jego przebieg był bardzo wyrównany i zacięty. Kibice zobaczyli aż 77 asów serwisowych (50 Federer, 27 Roddick). Całe spotkanie w sumie trwało 4 godziny i 16 minut.

Dodatkowo Roger Federer po dłuższej przerwie znów jest numerem jeden w rankingu ATP.

Finał gry pojedynczej mężczyzn:

Roger Federer (Szwajcaria) - Andy Roddick (USA) 5:7, 7:6 (8-6), 7:6 (7-5), 3:6, 16:14