29/06/2009 16:49:27

Radwańska w ćwierćfinale Wimbledonu!

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju na kortach Wimbledonu. W 1/8 finału Isia pokonała 17-letnią Amerykankę Melanie Oudin. Nie było łatwo, bowiem Oudin była prawdziwą rewelacją turnieju. Wyeliminowała znaną Serbkę Jelenę Janković. Radwańskiej, mimo dobrej gry, jednak nie pokonała.

W kolejnej rundzie Radwańska zmierzy się z Venus Williams.

Radwańska - Oudin 6:4, 7:5

I set:

Pierwszy gem w ekspresowym tempie dla Radwańskiej. Amerykanka nie wygrała nawet jednej piłki.

W drugim Amerykanka podjęła walkę. Przy własnym serwie wyszła na prowadzenie i choć Isia walczyła zacięcie, nie oddała go. 1:1.

Bardzo zacięty gem. Lepiej zaczęła Polka, ale nie umiała odskoczyć rywalce, która odrabiała po kolei wynik z 15:0 na 15:15, z 30:15 na 30:30 i z 40:30 na 40:40. Radwańska wypracowała sobie przewagę, ale znów świetnie wybroniła się Oudin. W końcu to 17-latka broniła przewagi - też bezskutecznie. W końcu jednak to ona rozstrzygnęła gema na swoją korzyść. 1:2.

Isia w tarapatach! Lepiej zaczęła gema i prowadziła 30:15, ale Oudin to nie wzruszyło. Szybko doprowadziła do wyrównania po 40, a w końcówce miała stalowe nerwy. Już 3:1 dla Amerykanki.

Radwańska nawiązała walkę. Szybiutko rozstrzygnęła kolejnego gema. 2:3.

Jest remis! Kolejne szybkie zagrywki Radwańskiej i Amerykanka kompletnie stanęła 3:3.

Radwańska na prowadzeniu. Obejmuje prowadzenie 30:15 i wygrywa kolejne piłki. Już 4:3 dla Isi.

W kolejnym gemie zaczęło się podobnie, ale rywalka doprowadziła do wyrównania 40:40 i miała przewagę. Wykorzystała ją. 4:4.

Teraz szybko gema rozstrzygnęła Radwańska. Raz, dwa i było 5:4 dla niej. Czy uda się skończyć szybko tego seta?

Nie jest łatwo, ale udało się! Isia kończy pierwszego seta. 6:4.

II set:

Pierwszy gem drugiego seta dla Isi. W drugim Amerykanka wzięła się do roboty. Wygrała dwie piłki i prowadziła 30:0. Nie dała Polce nic zrobić. Doprowadziła do remisu 1:1.