08/08/2003 23:22:29

Niespodzianka na turnieju w Monrtrealu

Do dużej niespodzianki doszło w 1/8 tenisowego turnieju w Montrealu. Tegoroczny zwycięzca French Open Juan Carlos Ferrero przegrał ze Słowakiem Karolem Kuczerą 3-6, 5-7.
Ta porażka kosztować będzie Hiszpana pozycję lidera klasyfikacji Race. Jego miejsce w rankingu zajmie Szwajcar Roger Federer. Z turnieju wyeliminowany został także Francuz Sebastien Grosjean. Pokonał go łatwo Amerykanin Andy Roddick w setach 6-3, 6-3.

W ćwierćfinale zagra natomiast najstarszy zawodnik na kortach w Montrealu, Andre Agassi. Amerykanin bez problemu uporał się z ambitnym Kanadyjczykiem Sebastianem Larosem (6-4, 6-2) i teraz zmierzy się z Rainerem Schuettlerem. To spotkanie będzie dla Niemca swoistym rewanżem za finałowy pojedynek tegorocznego Australian Open, w którym Agassi bezlitośnie pozbawił go złudzeń