04/08/2003 01:02:08

Coria wygrał w Sopocie

Guillermo Coria wygrał turniej Idea Prokom Open. Argentyńczyk pokonał w finale Hiszpana Davida Ferrera 7:5, 6:1.
W pierwszym secie Coria prowadził już 5:1, ale gdy wydawało się, że szybko rozstrzygnie tę partię na swoją korzyść, Hiszpan zaczął odrabiać straty. Jednak po tym jak wyrównał na 5:5, można było odnieść wrażenie, że zbytnio się rozluźnił i przegrał kolejne dwa.

Już w pierwszym gemie drugiego seta Argentyńczyk przełamał podanie rywala obejmując prowadzenie 2:0. Chwilę później oddał rywalowi jedynego gema w tej partii.

Jest to trzecie z rzędu, a czwarte w sezonie, zwycięstwo Argentyńczyka. W ostatnich dwóch tygodniach wygrywał kolejno w Stuttgarcie i Kitzbuehel. W maju zwyciężył również w imprezie z cyklu Masters Series w Hamburgu.

W czerwcu doszedł do półfinału wielkoszlemowego turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu.