27/07/2003 19:05:15

5 medali juniorów w Tampere

Drugi złoty medal dla Polski zdobył podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy juniorów w fińskim Tampere Bartosz Nowicki. Zwycięstwo zawodnika ze Szczecina w biegu na 1500 m jest dużą niespodzianką.
Pierwsze złoto wywalczyła w sobotę Katarzyna Kita w rzucie młotem (66,08). Na zwycięstwo Nowickiego prawie nikt nie liczył. Przed mistrzostwami Polak zajmował dopiero 12. miejsce na listach najszybszych na tym dystansie biegaczy Starego Kontynentu. Większe nadzieje pokładano w starcie Piotra Krupy, który zajął w Tampere 7. miejsce. Czas Nowickiego – 3.45,01.

W Tampere Polacy wywalczyli w sumie 5 medali. Poza dwoma złotymi, mają na koncie również srebro sztafety 4x400 m mężczyzn (3.08,62) oraz brązowe medale Ireneusza Sekretarskiego na 800 m (1.49,97) i Piotra Kędzi w biegu na 400 m (46,69).