03/03/2007 11:40:14

Małysz mistrzem świata!

Małysz mistrzem świata!Adam Małysz zdobył złoty medal w konkursie na średniej skoczni w MŚ w narciarstwie klasycznym w Sapporo. Srebro wywalczył Szwajcar Simon Ammann, a brąz Austriak Thomas Morgenstern.

Po czteroletniej przerwie Małysz znowu stanął na podium MŚ. W 2001 roku w Lahti zdobył złoto na średniej i srebro na dużej skoczni, a dwa lata później dwukrotnie był nie do pokonania. Więcej złotych medali od niego wywalczył tylko w latach 30-tych wielki norweski skoczek Birger Ruud.

Małysz zdeklasował rywali. W obu seriach oddał najdalsze skoki - 102 i 99,5 m. Łącznie zdobył 277 pkt. Kolejnych w stawce Ammanna i Morgensterna wyprzedził o ponad 20 pkt. Szwajcar uzyskał kolejno 96,5 i 96 m. Austriak lądował dwukrotnie na linii 95 m. Różnica punktowa między srebrnym i brązowym medalistą to zaledwie punkt.

Bardzo dobre 11. miejsce zajął w sobotnim konkursie Kamil Stoch. Niespełna 20-letni zawodnik skoczył kolejno 92,5 i 93 m.