21/06/2006 07:37:20

Paragwaj - Trynidad i Tobago 2:0

Paragwaj wygrał 2:0 z Trynidadem i Tobago w meczu grupy B piłkarskich mistrzostw świata. Dla obu drużyn było to pożegnanie z niemieckim mundialem.

Trynidad i Tobago miał przed ostatnią kolejką jeszcze teoretyczne szanse awansu, ale musiał pokonać Paragwaj. Karaibski zespół jednak wyraźnie słabszy od rywala z Ameryki Południowej i zasłużenie przegrał 0:2. Tym samym zajął ostatnie miejsce w tabeli grupy B, wyprzedzony przez Paragwaj, który szanse na awans stracił już wcześniej.

W pierwszej połowie Paragwaj miał zdecydowaną przewagę. Już w 2. minucie zespół z Ameryki Płd. był bliski zdobycia gola, ale bramkarz Trynidadu Kelvin Jack z najwyższym trudem zdołał wybić piłkę po uderzeniu głową Roque Santa Cruza.

Paragwaj objął prowadzenie w 25. minucie, gdy Brant Sancho tak niefortunnie interweniował po dośrodkowaniu rywali z rzutu wolnego, że skierował piłkę do własnej bramki.

Pod koniec pierwszej połowy Paragwajczycy stworzyli jeszcze kilka groźnych sytuacji. W 36. minucie Jack wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam z Nelsonem Valdezem. W 45. minucie najpierw Valdez minimalnie przestrzelił, a kilkadziesiąt sekund później piłkę z linii bramkowej po strzale Carlosa Paredesa wybił obrońca Trynidadu.

W drugiej połowie gra się wyrównała, ale nie tyle dzięki lepszej postawie Trynidadu, co za sprawą bardziej asekurancko grających Paragwajczyków. Piłkarze z Karaibów walczyli walecznie, jednak ich ataki bez większych problemów rozbijali lepsi technicznie rywale.

Druga bramka padła w 86. minucie. Po dwójkowej akcji Santa Cruzem sytuację sam na sam z bramkarzem Trynidadu wykorzystał wprowadzony na boisko w drugiej połowie Nelson Cuevas.

Paragwaj – Trynidad i Tobago 2:0 (1:0)

Bramki: Sancho Brent (25-samobójcza), Nelson Cuevas (86)

Żółte kartki: Carlos Humberto Paredes, Julio Dos Santos (Paragwaj) – Sancho Brent, Aurtis Whitley (Trynidad i Tobago)
Sędzia: Roberto Rosetti (Włochy)
Widzów: 46 000

Paragwaj: Aldo Bobadilla - Denis Caniza (88. Paulo Da Silva), Julio Cesar Caceres (78. Julio Manzur), Carlos Gamarra, Jorge Nunez - Roberto Acuna, Edgar Barreto, Carlos Humberto Paredes, Julio Dos Santos - Roque Santa Cruz, Nelson Haedo Valdez (66. Nelson Cuevas)

Trynidad i Tobago: Jack Kelvin - Dennis Lawrence, Sancho Brent, John Avery (31. Kenwyne Jones) - Carlos Edwards, Aurtis Whitley (67. Russell Latapy), Christopher Birchall, Densill Theobald, Dwight Yorke - John Stern, Glen Cornell (41. Evans Wise) (pap, tvp.pl)