19/06/2006 06:52:17

Francja - Korea Płd. 1:1

Jedynie remis 1:1 z Koreą wywalczyli piłkarze Francji w swoim drugim meczu na mistrzostwach świata. Trójkolorowi stracili gola w ostatnich minutach spotkania

Gol dla Trójkolorowych – pierwszy od czasu finałowego meczu w 1998 roku – padł już w 9. minucie po świetnym zachowaniu w polu karnym Thierry’ego Henry’ego. Napastnik Arsenalu dopadł do piłki odbitej przez obrońcę po strzale Sylvaina Wiltorda i pewnie pokonał koreańskiego bramkarza.

W 35. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Po rzucie rożnym świetnie głową strzelał Patrick Vieira, a piłkę z trudnością odbił koreański golkiper. Francuzi reklamowali, że zrobił to już za linią bramkową, sędzia był jednak innego zdania.

W pierwszej części meczu podopieczni Dicka Advocaata rozczarowali. Koreańczycy nie potrafili przedostać się pod bramkę Fabiana Bartheza. Jedyne zagrożenie pod francuską bramką miało miejsce po dośrodkowaniu z rzutu wolego, po którym piłka minęła wszystkich piłkarzy i przeleciała metr słupka.

W drugiej połowie obie drużyny „rozkręcały się” bardzo powoli. Inicjatywa należała do Francuzów, ale w ich akcjach brakowało ostatniego podania otwierającego drogę do bramki Lee Woon-Jae’a. Natomiast Koreańczycy nie byli w stanie przebić się przez mur francuskiej obrony.

Emocje zaczęły się dopiero w 81. minucie. Dopiero wówczas piłkarze Dicka Advocaata przeprowadzili groźną akcję. Drugi celny strzał w meczu na bramkę Bartheza zakończył się golem. Po serii niefrasobliwych zachowań francuskich obrońców piłkę z najbliższej odległości umieścił w siatce koreański gwiazdor – Park Ji-Sung.

Podrażnieni Trójkolorowi ruszyli do ataku. Bardzo blisko zdobycia gola był Henry, ale tym razem górą w pojedynku „sam na sam” był koreański bramkarz.

Chwilę później sfrustrowany Zidane złośliwie sfaulował rywala, za co otrzymał żółta kartkę i będzie pauzował w następnym meczu.

Po tym meczu Korea jest na pozycji lidera grupy. Francuzi mają po dwóch meczach tylko dwa punkty i ich szanse na awans do 1/8 zdecydowanie zmalały.

Francja – Korea Płd. 1:1 (1:0)

Bramki: Thierry Henry (9) – Park Ji-sung (81)

Żółte kartki: Eric Abidal, Zinedine Zidane (Francja) – Lee Ho, Kim Dong-jin (Korea Płd.)

Sędzia: Benito Archundia (Meksyk)
Widzów: 43 000

Francja: Fabien Barthez - Willy Sagnol, Lilian Thuram, William Gallas, Eric Abidal - Patrick Vieira, Claude Makelele, Florent Malouda (88. Vikash Dhorasoo), Zinedine Zidane (91. David Trezeguet), Sylvain Wiltord (60. Franck Ribery) - Thierry Henry

Korea Płd.: Lee Woon-Jae - Kim Young-Chul, Kim Dong-Jin, Choi Jin- Cheul - Lee Young-Pyo, Kim Nam-Il, Lee Ho (69. Kim Sang-Shik), Lee Eul-Yong (46. Seol Ki-Hyun) - Lee Chun-Soo (72. Ahn Jung-Hwan), Cho Jae-Jin, Park Ji-Sung (pap, tvp.pl)