09/03/2006 00:19:21

Olympique Lyon – PSV Eidhoven 4:0

Mistrzowie Francji nadspodziewanie łatwo uporali się z PSV Eindhoven i po dwóch zwycięstwach pewnie awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Przed rokiem te drużyny rywalizowały w ćwierćfinale i wówczas lepsza okazała się ekipa holenderska

W rewanżu na własnym stadionie gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym. Już w pierwszej połowie zdobyli dwa gole, a ich autorem był portugalski pomocnik Tiago, który najpierw wykorzystał zagranie Florenta Maloudy z lewej strony boiska, a tuż przed przerwą wykorzystał zbyt krótkie wybicie piłki przez Alexa po dośrodkowaniu Brazylijczyka Juninho.

Jeszcze w pierwszej połowie boisko wskutek czerwonej kartki musiał opuścić kapitan gości Philip Cocu.

W 71. minucie po akcji rezerwowego Freda na 3:0 podwyższył Sylvain Wiltord, a w ostatniej minucie gry sam Brazylijczyk technicznym uderzeniem nad Gomesem ustalił wynik meczu i przypieczętował sukces gospodarzy