09/03/2006 00:18:16

AC Milan – Bayern Monachium 4:1

Milan nadspodziewanie łatwo poradził sobie z Bayernem Monachium. Remis 1:1 w pierwszym spotkaniu w Niemczech stawiał ekipę włoską w uprzywilejowanej sytuacji przed rewanżem, ale na San Siro gospodarze potwierdzili swą dominację

Już w ósmej minucie bardzo skuteczny w ostatnich tygodniach Filippo Inzaghi zdobył strzałem głową prowadzenie dla Milanu, wykorzystując dośrodkowanie Brazylijczyka Serginho.

W 22. minucie Inzaghi wypracował rzut karny, gdyż w polu karnym przewrócił go francuski obrońca Bayernu Valerian Ismael. Andrij Szewczenko jednak spudłował.

Ukrainiec już 120 sekund później w pełni zrehabilitował się, gdyż po zagraniu Holendra Jaapa Stama głową pokonał Olivera Kahna. Nadzieje Bawarczyków na awans przedłużył jeszcze przed przerwą Ismael, który strzałem z pola karnego zdobył kontaktowego gola.

W drugiej połowie obie drużyny stworzyły kilka dogodnych okazji do zmiany rezultatu, ale do bramki trafiali tylko podopieczni Carlo Ancelottiego. Najpierw Inzaghi w zamieszaniu podbramkowym głową z bliska wepchnął piłkę do bramki Bayernu, a później szybki atak gospodarzy mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wykończył Brazylijczyk Kaka