07/12/2005 12:57:39

Szkocja - Polska 2:0

Polska przegrała ze Szkocja 0:2 (0:1) w meczu piłkarskich reprezentacji B, który rozegrany został w Kilmarnock. Spotkanie było rozgrywane w ramach turnieju Future Cup.

Szkocja B - Polska B 2:0 (1:0)
Bramki: Gary McDonald (38 min.), Lee Miller (48 min.).
Sędziował David Mc Keon (Irlandia).

Polska grała w składzie: Łukasz Fabiański (61 min. - Sebastian Przyrowski); Marcin Kuś (76 min. - Robert Kłos), Paweł Magdoń, Jarosław Bieniuk, Dariusz Dudka; Jakub Błaszczykowski (46 min. - Marcin Burkhardt), Maciej Scherfchen, Maciej Iwański (57 min. - Grzegorz Bonin), Rafał Grzelak (46 min. - Marcin Kaczmarek) - Ireneusz Jeleń, Paweł Brożek (46 min. - Grzegorz Piechna).

Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze. W 14. minucie zdobyli gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. Pięć minut później szansę mieli Polacy, ale po strzale Ireneusza Jelenia piłka trafiła w słupek.

To co nie udało się drużynie polskiej powiodło się Szkotom, którzy w 38. minucie za sprawą Gary'ego McDonalda objęli prowadzenie. Dwie minuty później mógł być remis, ale Paweł Brożek w dogodnej sytuacji strzelił tuż nad poprzeczką.

W przerwie prowadzący reprezentację B trener Edward Klejndinst dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się Marcin Burkhardt, Marcin Kaczmarek i Grzegorz Piechna. Nowi piłkarze niewiele wnieśli do gry, a druga bramkę zdobyli Szkoci. W 48. minucie wynik ustalił Lee Miller.